Junior Sales Executive IT

Angajator: Infodesign Group
Domeniu:
  • IT Software
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.11.2017

    Cu o experiență de peste 24 de ani pe piața națională și internațională, Infodesign este un grup de companii din domenii variate: IT – dezvoltare și distribuție software, publicitate și producție publicitară, onsultanță financiară și contabilitate.

    Cerinte

    Ai potențial de Infodesignist, dacă:
    - Ai studii superioare, finalizate sau în curs;
    - Ai abilități bune de comunicare și relaționare;
    - Ești perseverent, orientat spre succes și încrezător în forțele proprii;
    - Ai cunoștințe de engleză cel puțin la nivel conversațional;
    - Experiența în vânzări, pe domeniul IT , nu este obligatorie, dar poate fi un plus.

    Responsabilitati

    Ce sarcini vei avea:
    - Să identifici și să contactezi potențiali clienți;
    - Să cunoști foarte bine portofoliul de servicii Infodesign și să propui clienților
    soluțiile optime, în conformitate cu cerințele lor;
    - Să menții și să dezvolți portofoliul de clienți alocat;
    - Să colaborezi încontinuu cu echipa, în funcție de proiectele în desfășurare.

    Alte informatii

    Ce îți oferim:
    - Training din partea colegilor specialiști în vânzări;
    - Proiecte diverse și inedite, unde nu vei simți niciodată monotonie;
    - Mediu prietenos de lucru, cu zonă de relaxare;
    - Teambuilding anual și evenimente lunare dedicate infodesigniștilor;
    - Posibilitate de dezvoltare personală și profesională, în cadrul unei echipe tinere, talentate și creative.