Logistician Gestiune Materiale

Vezi toate job-urile Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global active.

Vezi toate job-urile Logistician Gestiune Materiale active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: Crowe PayOut Romania Membru Crowe Global
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2017

    Intr-o lume unde diversitatea este un element cheie, stim ca este esential sa adaptam serviciile noastre la cerintele clientilor, sa construim solutii customizate pentru fiecare client.

    Motto-ul nostru: Nu exista un serviciu care sa nu poate fi imbunatit.

    Cerinte

    Payout este in cautarea persoanei potrivite pentru pozitia de Gestionar/Logistician Materiale pentru unul dintre clientii sai Global Leather Supplier, din domeniul pieselor si accesoriilor de piele auto.

    Daca esti interesata de oportunitatea de a face parte dintr-o echipa noua, asteptam cv-ul tau.

    Candidatul ideal este o persoana cu experienta in domeniu, comunicativa si organizata, cunoscatoare a programelor interne de gestiune si a operarii in Excel.

    Responsabilitati

    -pregateste documentele necesare cu toate informatiile aferente efectuarii transportului marfurilor;

    -realizeaza nota de transport in programul intern de gestiune, introducand detalii legate de transport (client,cantitate, tip de produs) si se asigura ca expeditiile se fac conform documentelor de transport realizand DDT-ul,CMR-ul si NIR-ul aferent;

    - realizeaza notele de intrare marfa introducand cantitatile de materie prima in softul intern de gestiune pe tipuri de articole, conform avizelor de marfa primite de la furnizori;

    -tine evidenta intrarilor si iesirilor de materiale necesare productiei precum si a iesirilor de produs finit;

    -se implica in activitatea depozitului societatii participand la procesele de inventariere lunara si anuala;

    -tine evidenta bazei de date pentru materiale si verifica daca aceasta corespunde inventarului fizic, furnizand la timp date legate de cantitatile existente in stoc;

    -tine evidenta bazei de date cu privire la activitatile de transport pentru livrarile efectuate sau in curs de efectuare;

    Locatia clientului: Afumati (se pleaca si se vine cu microbuzul de la Piata Obor).

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (19)