Manager Vanzari - Bucuresti/Ilfov

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile MindOFF active.

Vezi toate job-urile Manager Vanzari - Bucuresti/Ilfov active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Vanzari active pe Hipo.ro

Angajator: MindOFF
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Ilfov
  • Actualizat la: 29.05.2017

    We are an HR boutique company that find the right people in al major fields and industries, and connect them forward. As a company we are not specialised in a certain industry, but as individuals, we cover most of them: fmcg, telecom, pharma, IT, retail, automotives, oil&energy.

    Our customers are either asking us to contribute to their business by recruiting the right candidate, or by training their teams, thus enabling them to convert their know how into measured growth. On occasion we do team buildings to lighten things up and bring teams together.

    It is all about using our experience and creativity to help our partners and we enjoy a lot doing it!

    Cerinte

    Candidatul ideal:
    Experienta anterioara de minimum 5 ani in pozitie de Regional in fime multinationale si/sau in antreprenoriat romanesc reprezinta un avantaj.
    Experienta in domeniul vanzarilor directe si indirecte de minimum 5 ani, in Traditional Trade si la nivel Regional.
    Experienta anterioara in coordonarea de echipe de vanzari, de minimum 10 membri.
    Foarte bune abilitati de ascultare activa, relationare si negociere.
    Dinamic, serios, cinstit, organizat si responsabil.
    Cunoasterea foarte buna a programelor Microsoft Office (Word, Excel, Powerpoint etc.)
    Capacitate buna de adaptare la situatii noi si capacitate de analiza si sinteza.
    Structurat, disciplinat si proactiv.
    Absolvent de facultate.

    Responsabilitati

    Stabileste obiective clare pentru organizarea activitatii de vanzari in Bucuresti, canalul Traditional Trade si negociaza cu clientii de top din subcanalul En Gross.
    Elaboreaza si propune planul de vanzari pentru cresterea continua a volumului de vanzari.
    Se asigura de realizarea obiectivelor de vanzari si executie pe zone si subcanale de distributie şi identifica măsuri pentru stimularea vânzărilor, in Bucuresti si Ilfov.
    Coordoneaza, indruma, analizeaza si controleaza desfasurarea activitatii echipei de ASM si merchandiseri si a echipelor de vanzari ale distribuitorilor.
    Se asigura ca informatiile comerciale care intereseaza firma sunt corecte, complete si raportate periodic catre Directorul Comercial.
    Se asigura de folosirea eficienta a resurselor pentru imbunatatirea programului de vanzari si de promovare a produselor, in functie de cerintele pietei.
    Realizeaza recrutarea, antrenarea, evaluarea si dezvoltarea echipei de vanzari.
    Stabileşte şi pune în aplicare planuri si programe de distribuţie pentru a asigura acoperirea prin distribuitori,completă si eficienta a clientilor din piata.
    Informează in timp util, asupra dificultăţilor în derularea distribuţiei şi vânzărilor şi propune soluţii de depăşirea lor.
    Identifica potentialii clienti, tendintele, piata si oportunitatile de dezvoltare si stabileste planuri de actiune.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (127)