Auditor Calitate Logistica

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RIAN PARTNERS active.

Vezi toate job-urile Auditor Calitate Logistica active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: RIAN PARTNERS
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 05.03.2017

    We are RIAN & Partners, a 100% Romanian concept – recruitment agency and we provide specialized human resources management services within the industrial field.

    Our goal is clear and simple: to improve every recruitment and organizational development processes. We support ambitious businesses to find the proper human capital for their development plans. We offer guidance to dynamic candidates in order to find their dream job.

    Cerinte

    - Absolvent de studii superioare (tehnice sau economice);
    - Experienta in: aprovizionare/ distributie vehicule, calitate furnizori, management de proiect);
    - Competente de relationare cu furnizorii;
    - Disponibilitate de deplasare (50% din timp) - Worldwide;
    - Limba Engleza si Franceza - nivel avansat;
    - Capacitate de negociere;
    - Orientare catre rezultat si satisfactie client.

    Responsabilitati

    - Garanteaza de o maniera durabila conformitatea si fiabilitatea proceselor logistice (transport vehicule sau aprovizionare piese) pilotand un grup de site-uri furnizor pentru care va fi interlocutorul unic;
    - Activeaza ca responsabil pentru companie de totalitatea activitatilor de managementul calitatii si proceselor pe perimetrul sau in faza proiect si in viata serie;
    - Piloteaza calitatea prestatiei logistice a furnizorilor la nivel mondial prin referentialele calitate;
    - Participa la acţiunile si planurile de progres;
    - Defineste in relatie cu ierarhia, furnizorii de auditat si prepara dosarele de interventie;
    • Piloteaza si executa misiuni de fiabilizare a performantei logistice a furnizorilor/ prestatarilor (viata serie) si valideaza planurile de acţiuni calitate cu prestatarii/ furnizorii;
    - Evalueaza riscurile logistice prin referentialele calitate a noilor furnizori in proiect si construieste planuri de convergenta;
    - Efectueaza expertize si diagnostice logistice in cadrul companiei si la furnizori;
    - Formeaza animatorii calitate (atat pentru companiei cat si pentru furnizori);
    - Piloteaza performanta logistica a furnizorilor.

    Aplicand la acest anunt va exprimati acordul ca datele dvs. sa fie transmise si procesate de catre RIAN PARTNERS. Consultati Politica de procesare a datelor personale a RIAN PARTNERS >>

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (32)