Project Sales Representative

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 03.05.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    • Absolvent al Universității de Construcții, Facultatea de Instalații sau absolvent al unei universități tehnice.
    • Experiență în vânzări în domeniul instalațiilor.
    • Experiență în colaborarea cu clienți cheie, dezvoltatori imobiliari, antreprenori generali, consultanți
    tehnici, firme de execuție a instalațiilor (reprezintă un avantaj).
    • Abilități excelente de comunicare și persuasiune.
    • Disponibilitate pentru deplasări.
    • Cunoașterea limbii engleze.

    Responsabilitati

    • Urmărirea activă a oportunităților existente cu echipamente HVAC implementate și identificarea unor noi
    oportunități.
    • Contactarea persoanelor decizionale: investitori, dezvoltatori imobiliari, consultanți tehnici, manageri de
    proiect, firme de execuție etc.
    • Dezvoltarea relațiilor de afaceri cu clienții și implementarea strategiilor de vânzare.
    • Elaborarea de strategii de vânzare punctuale, pe proiect.
    • Implementarea și dezvoltarea planurilor de acțiune pentru atingerea obiectivelor de vânzări.
    • Prezentarea ofertelor comerciale, a soluțiilor tehnice, negocierea și semnarea contractelor de vânzare.
    • Comunicarea eficientă cu clienții, înțelegerea nevoilor acestora și oferirea de suport în alegerea ofertei
    optime de preț.
    • Colaborarea internă cu colegii din cadrul companiei client pentru selectarea soluției optime pentru
    proiectele HVAC.
    • Menținerea și dezvoltarea relațiilor cu clienții.
    • Monitorizarea și raportarea rezultatelor obținute.

    Alte informatii

    Beneficii:

    • Pachet salarial atractiv și scheme de bonusare competitive (salariu fix, comision din vânzări și bonus
    pentru atingerea targetelor stabilite).
    • Evoluție profesională în cadrul companiei, care este lider de piață în domeniul său de activitate.
    • Oportunități constante de dezvoltare personală și profesională, astfel încât evoluția ta profesională și
    financiară să fie maximizată.
    • Program de lucru flexibil (hibrid).
    • Resurse moderne de lucru (mașină, laptop, telefon).

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (127)