Area Sales Manager

Angajator: Compania Indiilor Orientale (CIO)
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Craiova
  • Ramnicu Valcea
  • Actualizat la: 30.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    La CIO ai mai mult decât un loc de muncă. Aici este locul în care ne jucăm pentru a schimbă jocul, pentru a aduce arome din toate colțurile lumii în bucătăria fiecărui român și pentru a arăta lumii că fără sare și piper, viața nu are gust.

    Cerinte

    - Experienţă în vânzări FMCG, de preferat categorii de produse FOOD, de minim 5 ani;
    - Experiența în comerțul tradițional - lucrul cu distribuitorii zonali / comerț en-gross / rețele LKA, de minim 3 ani;
    - Cunoașterea rețelelor comerciale din zona de interes și a distribuitorilor de FOOD;
    - Atitudine proactivă, capacitate de analiză și de sinteză;
    - Capabil să construiască relații puternice cu clienții cheie din zona alocată;
    - Persoană motivată, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultate.
    - Disponibilitate de a face deplasări în zona alocată (peste 60% din timp);

    Responsabilitati

    - Realizează obiectivele de vânzări în zona de acoperire;
    - Efectuează vizite periodice în locațiile de tip TT, LKA și IKA și verifică disponibilitatea produselor CIO și a plasărilor secundare;
    - Stabilește rutele pentru dezvoltarea optimă a zonei alocate;
    - Coordonează și monitorizează activitatea persoanelor din echipa sa;
    - Participă la activarea și negocierea contractelor cu clienții strategici;
    - Promovează produsele companiei, negociază comenzile, prezintă și valorifică promoțiile lunare & produsele noi / strategice;
    - Identifică și implementează oportunitățile de optimizare a proceselor și sistemelor de lucru specifice departamentului.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    - Contract de muncă pe perioada nedeterminată de timp;
    - Pachet salarial motivant + bonus de performanță;
    - Telefon de serviciu + Laptop;
    - Autoturism de serviciu;
    - Posibilitatea de a lucra într-o companie dinamică românească.

    Aplica fara CV
    Craiova, Resita, Timisoara,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (15)