Area Sales Manager

Angajator: Compania Indiilor Orientale (CIO)
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Buzau
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 30.04.2024

    La CIO ai mai mult decât un loc de muncă. Aici este locul în care ne jucăm pentru a schimbă jocul, pentru a aduce arome din toate colțurile lumii în bucătăria fiecărui român și pentru a arăta lumii că fără sare și piper, viața nu are gust.

    Cerinte

    - Experienţă în vânzări FMCG, de preferat categorii de produse FOOD, de minim 5 ani;
    - Experiența în comerțul tradițional - lucrul cu distribuitorii zonali / comerț en-gross / rețele LKA, de minim 3 ani;
    - Cunoașterea rețelelor comerciale din zona de interes și a distribuitorilor de FOOD;
    - Atitudine proactivă, capacitate de analiză și de sinteză;
    - Capabil să construiască relații puternice cu clienții cheie din zona alocată;
    - Persoană motivată, organizată, atentă la detalii, orientată spre rezultate.
    - Disponibilitate de a face deplasări în zona alocată (peste 60% din timp);

    Responsabilitati

    - Realizează obiectivele de vânzări în zona de acoperire;
    - Efectuează vizite periodice în locațiile de tip TT, LKA și IKA și verifică disponibilitatea produselor CIO și a plasărilor secundare;
    - Stabilește rutele pentru dezvoltarea optimă a zonei alocate;
    - Coordonează și monitorizează activitatea persoanelor din echipa sa;
    - Participă la activarea și negocierea contractelor cu clienții strategici;
    - Promovează produsele companiei, negociază comenzile, prezintă și valorifică promoțiile lunare & produsele noi / strategice;
    - Identifică și implementează oportunitățile de optimizare a proceselor și sistemelor de lucru specifice departamentului.

    Alte informatii

    Ce oferim:
    - Contract de muncă pe perioada nedeterminată de timp;
    - Pachet salarial motivant + bonus de performanță;
    - Telefon de serviciu + Laptop;
    - Autoturism de serviciu;
    - Posibilitatea de a lucra într-o companie dinamică românească.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (35)