Regional Sales Manager

Angajator: Teamland
Domeniu:
  • Constructii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Deva
  • Hunedoara
  • Orastie
  • Actualizat la: 30.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Asigurăm o gamă completă de servicii profesionale, prin experiența și cunoștințele noastre de specialitate și din domeniul legislativ. Avem capacitate de a identifica soluții inovative pentru fiecare client.

    Echipa TeamLand este în masura să livreze servicii pe termen lung, asigurându-ți astfel un parteneriat sustenabil.
    Respectăm valorile clienților noștri și, în același timp, dovedim empatie față de cei pe care îi recrutăm, adăugând întotdeauna o vorbă bună la serviciile ireproșabile livrate.

    Suntem cel mai dinamic furnizor de servicii de resurse umane, având flexibilitate antreprenorială si know-how–ul necesar, dobândit în anii de experiență ai echipei de recrutare și a specialiștilor în salarizare și administrare.

    Reducem eforturile administrative și de time management în ceea ce privesc procesele de recrutare, administrare și instruire a angajaților, oferind o gamă de servicii asigurate de personal de înaltă calificare în baza principiului Total Quality Management, astfel încât, raportul calitate – cost, să reprezinte un castig pentru dumneavoastră.

    Suntem specializați în funcție de industrie și răspundem mereu adecvat cerințelor specifice.

    Consultanța specializată și echipa dedicată, cu experiență relevantă pentru fiecare companie și specializată pe industrii, alături de companie de la semnare și pe tot parcursul derulării contractului/proiectului.

    Tratăm cu responsabilitate fiecare solicitare venită din partea fiecărui partener.

    Cerinte

    - Studii : Diploma universitara domeniul Tehnic sau conex;
    - Cunostinte in utilizarea programelor MS Office/ERP;
    - Experienta vanzari B2B;
    - Cunostinte referitoare la matematica, legislatie, servicii clienti;
    - Cunostinte tehnician constructii si lucrari publice;
    - Candidat practic, precis, tehnic, responsabil, capacitate organizatorica, spirit de echipa, atentie distributiva, capacitate de analiza si sinteza, capacitate decizionala si operationala etc;
    - Permis conducere cat B.

    Responsabilitati

    - Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa de produse/servicii in zona alocata;
    - Identificarea de noi clienti;
    - Cresterea cotei de piata a produselor/serviciilor;
    - Dezvoltă și susține parteneriate comerciale durabile cu clienții cheie;
    - Activează ca punct principal de contact între clienții cheie și societate;
    - Urmareste si raporteaza zilnic superiorului ierarhic:
    - derularea comenzilor pe centre de profit.
    - situatia stocurilor produselor finite si a custodiilor pe elemente prefabricate - stalpi pentru LEA;
    - respectarea sau nu a graficului de executie a elementelor prefabricate stalpi pentru LEA;
    - Intocmeste situatia incasarilor de la clienti, pe contracte si raporteaza intarzierile care apar, pentru a putea lua masuri la timp in vederea recuperarii banilor; initiaza eventualele notificari de plata;
    - Tine legatura cu celelalte departamente pentru problemele care apar;
    - Intocmeste evidentele si situatiile care sunt necesare pe parcurs, cu privire la activitatea Societatii;
    - Negociaza clauzele contractuale cu clientii in baza mandatului acordat si consemneaza conditiile negociate in nota de negociere;
    - Solicita persoanei responsabile, evaluarea clientilor, in cazurile in care acestia din urma nu prezinta garantii ferme de plata. In acest scop solicita clientului documentele necesare evaluarii lui si le transmite persoanei responsabile cu evaluarea clientilor.
    - Solicita clientilor transmiterea actelor necesare în vederea redactarii şi semnarii contractului.
    - Realizeaza redactarea contractului comercial conform notei de negociere semnata de persoanele imputernicite.
    - Urmareste şi raspunde ca fiecare contract sa fie însotit de toate documentele necesare intocmirii si derularii lui (conditii generale, anexa cu cantitati, preturi, modalitati de plata si termene de livrare, anexa cu instructiuni de ambalare, manipulare, depozitare, transport, desene de executie etc).
    - Tine permanent legatura cu persoanele responsabile de livrari, carora le transmite conditiile de livrare din comenzi/contracte si pe care ii instiinteaza asupra oricaror modificari ce intervin in contractele incheiate (cantitati, preturi, discounturi, termene de plata, termene de livrare etc).
    - Urmareste permanent situatia facturilor neincasate de la clientii de stalpi pentru LEA, iar pentru cele cu termene de plata depasite, actioneaza in vederea recuperii creantelor.
    - Intocmeste/redacteaza referatele speciale privind acordarea unor facilitati fata de politica de vanzari in vigoare.
    - Raspunde de recuperarea garantiilor contractuale depuse de societate in termenele stabilite.
    - Deruleaza corespondenta comerciala cu partenerii contractuali si potentiali parteneri.
    - Respectă dispoziţiile cuprinse în orice notă internă care i se adresează;
    - Raspunde de realizarea programului lunar/trimestrial/anual de vanzari/incasari. Prezinta superiorului ierarhic situatia preliminata/estimata a realizarilor;
    - Urmareste zilnic vanzarile, incasarile si realizarea fata de programul de vanzari si incasari lunar si raporteaza superiorului ierarhic;
    - Sustine prezentari de produse, elaboreaza prezentari/analize/materiale destinate impulsionarii vanzarilor/actiuni de marketing.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Training-uri
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Aplica fara CV
    Arad, Deva, Timisoara,