Angajăm Dispecer Service

Angajator: GiGroup Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    We #changelives! Descoperă oportunități globale cu GI Group Holding, un pionier în servicii HR care valorizează și promovează evoluția carierei tale.

    Parte a unei echipe de peste 6700 de specialiști prezenți în 34 de țări, noi ne angajăm să dezvoltăm piața muncii prin soluții inovatoare și personalizate. Alege să lucrezi într-un mediu care apreciază valoarea personală și profesională.

    Construiește-ți cariera cu noi! Contactează-ne pentru a explora cum te putem ajuta.

    Cerinte

    Gi Group România recrutează Dispecer pentru clientul său, companie cu o experiență de peste 20 de ani în domeniul său de activitate care comercializează o gamă completă de electro-motostivuitoare cu furci frontale și laterale, echipamente de depozit, transpaleți hidraulici manuali și electrici, echipamente pentru picking și alte dispozitive specifice.

    Cerințe:

    Studii superioare tehnice (inginerie mecanică, electromecanică, electrică);
    Experiență în domeniu sau pe un rol similar nu este obligatorie;
    Deține cunoștințe tehnice/mecanice/electrice;
    Cunoștințe operare MS Office (Excel);
    Cunoștințele de operare în SAP reprezintă un avantaj;
    Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu – conversațional; cunoașterea unei alte limbi străine reprezintă un avantaj;
    Are excelente abilități de comunicare;
    Deține permis de conducere.

    Responsabilitati

    Responsabilități:

    Oferă informații clare și precise clienților cu privire la servicii și tarife practicate de unitate;
    Adoptă un limbaj politicos și reverentios cu potențialii clienți interesați de serviciile oferite;
    Răspunde prompt și eficient la apelurile telefonice primite;
    Exploatează în bune condiții aparatură din dotarea dispeceratului;
    Transmite operativ tehnicienilor din echipă de service comenzile primite de la clienții solicitanți;
    Repartizează tehnicienii pentru intervenții de service;
    Completează rapoarte de service și la introducerea în sistem;
    Verifică procesele verbale cuprinzând piesele de schimb necesare și urmărește finalizarea intervențiilor.

    Alte informatii

    Beneficii:

    Salariu motivant;
    Tichete de masă 30 lei/zi;
    Prime în funcție de activitatea desfășurată incluzând prime de Paște, Crăciun și primă de vacanță;
    Abonament medical MEDICOVER;
    Formare profesională;
    Telefon mobil;
    Laptop.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (81)