Agent vanzari - Presales

Angajator: HR Intra Interim
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 25.04.2024

    Prin procesul nostru de recrutare, asigurăm o tranziție lină atât pentru angajatori, cât și pentru angajați, deoarece facilităm canale de recrutare si mobilitate a forței de muncă pe diverse segmente: România-România, România-UE, UE-România sau Asia-România. Încurajăm recrutarea de personal calificat pentru diverși utilizatori care optează pentru muncă temporară.

    Angajații detașați beneficiază de tot sprijinul necesar pe perioada în care sunt angajați.

    Cerinte

    - Studii superioare în domeniul tehnic sau al vânzărilor reprezintă un avantaj.
    - Experiență anterioară într-o poziție similară în domeniul vânzărilor sau al relațiilor cu clienții.
    - Cunoștințe solide de utilizare a instrumentelor de comunicare și de lucru online (e-mail, telefon, rețele sociale etc.).
    - Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă, cu capacitatea de a comunica în mod clar și convingător.
    - Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra sub presiune într-un mediu dinamic și competitiv.
    - Abilități bune de organizare și gestionare a timpului, cu atenție la detalii și capacitatea de a prioritiza sarcinile în mod eficient.
    - Cunoștințe solide în utilizarea suitei Microsoft Office.
    - Experiență în lucrul cu CRM și crearea de funnel, lead management reprezintă un avantaj.

    Responsabilitati

    - Identifică și califică potențiali clienți prin intermediul diverselor canale de comunicare, inclusiv telefon, e-mail, rețele sociale etc.
    - Furnizează asistență tehnică și comercială clienților potențiali, prezentând produsele sau serviciile companiei într-un mod convingător și adaptat la nevoile acestora.
    - Colaborează strâns cu echipa de vânzări pentru a identifica oportunități de afaceri și pentru a dezvolta strategii eficiente de abordare a pieței.
    - Răspunde la întrebările și solicitările clienților în legătură cu produsele sau serviciile companiei și oferă soluții sau alternative în funcție de necesitățile acestora.
    - Colectează feedback-ul clienților și raportează informațiile relevante către echipa de vânzări și departamentele corespunzătoare pentru îmbunătățirea produselor sau serviciilor.
    - Întocmește și actualizează rapoarte, prezentări sau documente necesare pentru procesul de vânzare și pentru susținerea activităților de presales.
    - Monitorizează și urmărește evoluția clienților potențiali în cadrul ciclului de vânzare, asigurându-se că toate etapele sunt gestionate eficient și că obiectivele sunt atinse în timp util.
    - Participă activ la training-uri și sesiuni de instruire pentru a-și dezvolta cunoștințele tehnice și comerciale și pentru a-și îmbunătăți abilitățile de comunicare și de negociere.

    Alte informatii

    Beneficii:
    1. Remunerație competitivă formată din pachet salarial cu parte fixă + comision.
    2. Telefon de serviciu.
    3. Laptop de serviciu.

    Beneficii

    • Program de lucru flexibil
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    2000 - 6000 RON NET / luna
    BUCURESTI, Giurgiu, Ilfov,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (68)