Senior Sales Representative

Angajator: Trenkwalder Romania
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 29.04.2024

    Noi suntem Trenkwalder, unul dintre cei mai puternici jucători ai pieței de HR din Europa Centrală și de Est. Atât obiectivele noastre, cât și acțiunile, vorbesc despre oameni, povești de succes și o piață a forței de muncă mai bună.

    Unde ne găsești:

    Sediul nostru din București:
    Calea Griviței nr. 82-98, Sector 1, București, Cod Poștal 010705

    Cerinte

    Minimum 5 ani de experiență practică în vânzări directe;
    Autodeterminare și proactivitate pentru atingerea obiectivelor de vânzări;
    Foarte motivat;
    Abilități excelente de prezentare;
    Abilități puternice de negociere, cu capacitatea de a urma contractele cu clienții;
    Capacitatea de a gestiona simultan mai multe conturi de clienți;
    Capacitatea de a analiza datele și statisticile de vânzări și de a traduce rezultatele în soluții mai bune;
    Orientat către afaceri și clienți;
    Bune abilități de planificare și organizare;
    Bune abilități de comunicare și negociere atât în limba română cât și în engleză;
    Permis de conducere Cat. B (obligatoriu);
    Disponibilitate pentru călătorii;
    Bune abilități de utilizare a computerului - Microsoft Office.

    Responsabilitati

    Concentrarea pe creșterea și dezvoltarea clienților existenți, împreună cu generarea de noi afaceri în colaborare cu banca sau prin propriile eforturi sau răspunzând la solicitările comercianților;
    Planificarea, organizarea și conducerea întâlnirilor de afaceri individuale, dezvoltarea ofertelor indicative bazate pe serviciile interne și regulile politicii de preț;
    Construirea unei relații puternice cu portofoliul desemnat de clienți;
    Construirea și menținerea canalelor de recomandare cu scopul de a maximiza veniturile și oportunitățile de generare de lead-uri;
    Înțelegerea nevoilor clienților pentru a dezvolta planuri de abordare a acestora, îmbunătățirea experienței clienților și maximizarea oportunităților de contribuție;
    Monitorizarea activității și profitabilității unui portofoliu desemnat de clienți;
    Atigerea KPI-urilor lunare/anuale rezultate din obiectivele strategice stabilite la nivelul diviziei și la nivel individual, conform politicii companiei în ceea ce privește obiectivele de afaceri și schema de stimulente.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa

    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (122)