Production Planner - Suceava

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Suceava
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 29.04.2024

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    - Minim 1 an experienta profesionala pe o pozitie similara, intr-o companie de productie;
    - Cunostinte de planificare si control al productiei;
    - Capacitatea de a intelege fluxul de business din productie si capacitatea de transpunere a acestuia intr-un plan pe care sa-l realizeze impreuna cu echipa;
    - Studii universitare absolvite cu diploma de licenta (orice specializare);
    - Cunostinte MS Office;
    - Experienta in lucrul intr-un system ERP/gestiune a darelor constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Analizarea comenzilor, a necesarului de materiale, a capacitatii de productie si a stocurilor inainte de realizarea planurilor de productie;
    - Planificarea tuturor comenzilor de la client pe liniile de productie si monitorizarea termenelor limita;
    - Urmarirea si prioritizarea comenzilor critice de la clienti;
    - Capacitatea de a propune avansarea / devansarea secventelor de productie;
    - Escaladarea situatiilor critice rezultate in urma contrangerilor de productie;
    - Asigurarea optima a capacitatii de productie existente si maximizarea volumelor produse;
    - Asumarea responsabilitatii pentru replanificarea cantitatilor neproduse;
    - Mentinerea contactului permanent cu departamentele: Productie, Logistica, Achizitii si Vanzari pentru a se asigura ca volumele de produs finit,in cantitatea corecta, vor ajunge la client la timpul potrivit;

    Activitatea se desfasoara full on-site in judetul Suceava si astfel implica relocare pentru persoanele din judetele proxime.

    Beneficii

    • Decontarea transportului
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    Falticeni, Radauti, Suceava,

    Aplica fara CV
    Falticeni, Gura Humorului, Suceava,

    Vezi job-uri similare (5)