Dezvoltator Software Full-Stack

Angajator: EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 29.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Societatea EASY CREDIT 4 ALL IFN S.A. este o institutie financiara nebancara. A fost infiintata in anul 2009 ca societate pe actiuni de tip inchis, cu capital privat.

    Obiectul de activitate il reprezinta acordarea de credite de consum, precum si alte tipuri de finantare sau refinantare (creditare atat persoane fizice cat si juridice).
    In prezent suntem activi pe piata financiara cu 18 agentii deschise in 16 orase mari ale Romaniei.

    Cerinte

    • Studii superioare în Informatică, Inginerie Software sau domenii conexe.
    • Experiență solidă în programare cu PHP și Java.
    • Experiență demonstrată în lucrul cu baze de date MySQL, inclusiv proiectare și optimizare.
    • Familiaritatea cu tehnologii front-end (cum ar fi HTML, CSS, JavaScript) este un avantaj.
    • Experiență cu sistemele de control al versiunilor, preferabil Git.
    • Cunoașterea practicilor Agile și Scrum este apreciată.
    • Abilități excelente de rezolvare a problemelor și de gândire analitică.
    • Capacitatea de a lucra eficient atât independent, cât și într-o echipă multidisciplinară.
    • Excelente abilități de comunicare în limba engleză. Cunoasterea limbii române constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    • Dezvoltarea și întreținerea aplicațiilor web folosind PHP, Java și MySQL.
    • Colaborarea cu echipele de front-end pentru integrarea interfețelor utilizator cu server-side logic.
    • Proiectarea și implementarea bazelor de date relaționale și asigurarea performanței, calității și securității acestora.
    • Contribuirea la toate etapele ciclului de dezvoltare software, de la concepție până la desfășurare.
    • Testarea unitară și de integrare a codului pentru asigurarea calității și a fiabilității.
    • Documentarea clară și eficientă a codului și a proceselor de dezvoltare.
    • Cunoasterea activitatii societatii pentru adaptarea softului intern la cerintele necesare desfasurarii si eficientizarii activitatii.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Pachet salarial motivant;
    - Posibilitatea de a participa la diverse cursuri de specialitate;
    - Echipa tanara si mediu de lucru placut.

    Prin transmiterea CV-ului va exprimati acordul privind prelucrarea datelor dumneavoastra personale in procesul de recrutare/ selectie.

    Aplica fara CV
    Hybrid