Inginer automatist IT

Angajator: Electromontaj
Domeniu:
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Electromontaj este o companie globală de construcții-montaj, cu sediul în România, cu proiecte în întreaga lume. Proiectăm, construim, transformăm şi menţinem infrastructura pentru distribuţia inteligentă a energiei electrice.

    Cerinte

    Bună,

    Bine ai venit pe pagina noastră.

    Colegii noștri din Electromontaj, Fabrica de Stalpi Metalici Zincati au nevoie de forțe noi pentru portofoliul de proiecte în continuă creștere și caută colegi cu următoarele abilități:

    - Studii superioare finalizate - inginerie electrica/electronica/automatizari sau un profil similar
    - Experienta pe un post similar minim 1 an
    - Experiență în proiectarea și implementarea sistemelor de automatizare industrială, inclusiv cunoștințe avansate în programarea PLC și configurarea echipamentelor de automatizare
    - Cunoștințe în implementarea soluțiilor IoT
    - Experiență în furnizarea de suport IT, inclusiv gestionarea rețelelor, a serverelor și a stațiilor de lucru
    - Cunoștințe solide în domeniul securității IT
    - Capacitate de lucru in echipa
    - Gandire strategica si orientare catre rezultate

    Responsabilitati

    Ne-ar plăcea să fii o persoană responsabilă, serioasă, atentă la detalii, astfel încât să ne bazăm pe tine pentru:

    - Proiectarea, dezvoltarea si implementarea solutiilor de automatizare industriala folosind tehnologii de ultima generatie, inclusiv senzori IoT, retele de comunicatie si sisteme de control
    - Integrarea sistemelor de automatizare cu platforme IoT pentru monitorizare si analiza a datelor in timp real
    - Programarea si configurarea controlerelor logice programabile (PLC), a echipamentelor IoT si a altor dispozitive de automatizare
    - Diagnosticarea si rezolvarea problemelor tehnice legate de PLC-ul echipamentelor, sistemele de automatizare si infrastructura IT
    - Furnizarea de suport tehnic pentru utilizatorii interni

    Ce oferim?
    - Contract pe perioadă nedeterminată
    - Asigurare de sanatate privata
    - Bonus pentru concediul de odihnă
    - Bonusuri în funcție de rezultate
    - Primă de Crăciun pentru copiii angajaților
    - Primă lunară electricitate
    - Zile suplimentare de concediu de odihnă în funcție de vechimea în muncă

    De ce să vii la noi?
    Pentru că aici parte de tot respectul cuvenit, într-un mediu de lucru dinamic, cu un program flexibil (vineri este program scurt) și ai posibilitatea să crești profesional.
    Suntem o echipă diversă, cu oameni faini, o echipă în care nu există „eu” ci „noi”, și odată ajuns la noi, ești parte din familia noastră.
    Dacă ai citit tot anunțul și ai ajuns până aici, acum fă pasul final și aplică!

    Alte informatii

    Cine suntem noi?
    Electromontaj este o companie globală de construcții-montaj, cu sediul în România, cu proiecte în întreaga lume. Proiectăm, construim, transformăm şi menţinem infrastructura pentru distribuţia inteligentă a energiei electrice.
    Avem peste 70 de ani de experienţă în infrastructura de distribuţie de înaltă tensiune cu peste 400000 de kilometri de linii aeriene de transport de medie şi înaltă tensiune. Suntem încrezători cu privire la viitor datorită celor aproximativ 1 500 de ingineri şi profesionişti care au demonstrat că excelenţa este realizabilă.

    Ce facem:
    Grupul EM include companii care furnizează cabluri electrice, cleme şi fitinguri, construiesc stâlpi, fundaţii forate, staţii electrice. Avem capacitatea de a derula proiecte diferite, pe toate continentele, în acelaşi timp, la cele mai înalte standarde de calitate. De asemenea, avem capacitatea de a dezvolta o gamă largă de proiecte de construcţii în diverse industrii: energie verde, telecomunicaţii, imobiliare, utilităţi şi infrastructură rutieră etc. Deţinem o staţie de testare stâlpi una dintre cele mai mari şi mai moderne din lume.

    Te aștepăm alături de noi dacă:
    Vrei să ai impact; Îți place să contribui; Crezi în puterea echipei și a țelului comun; Ești o persoană responsabilă, iar siguranța ta și a celor de jur este o prioritate pentru tine.

    Locații Electromontaj în România:
    Sediul Central; Sucursala București; Sucursala Bacău; Sucursala Craiova; Sucursala Pitești; Stația de Încercări Stâlpi; Fabrica de Stâlpi Metalici Zincați; Fabrica de Cleme și Armături.

    Locații Electromontaj externe:
    Sucursala Bulgaria; Sucursala Cipru; Sucursala Emiratele Arabe Unite; Sucursala Iordania

    BUCURESTI, Ilfov,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (7)