Ambasador FiiPregătit Voluntar

Angajator: DSU FiiPregatit.ro
Domeniu:
  • Internship
  • Tip job: stagiu de practica
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 25.04.2024
    Remote work: Remote

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Departamentul pentru Situații de Urgență a lansat noul fiipregatit.ro, platforma națională de pregătire a populației pentru a răspunde diferitelor dezastre naturale sau a altor situații de urgență. Devino ambasador voluntar FiiPregătit!

    Cerinte

    - Spirit de inițiativă și creativitate.
    - Spirit civic.
    - Bune abilități de comunicare.
    - Capacitate de relaționare bună.
    - Cunoștințe și abilități digitale cel puțin la nivel mediu (social media, CRM, creare și editare de text).

    Suplimentar:
    - Experiența în promovarea de produse și servicii constituie un plus.
    - Experiența de management de proiect constituie, de asemenea, un plus.
    - Abilități de copywriting constituie un plus.
    - Cunoștințe de bază privind sistemul integrat de urgențe din România consituie un plus

    Responsabilitati

    - Implicarea în promovarea platformei fiipregatit.ro și a aplicației DSU alături de echipele de comunicare a DSU și pe relația cu societatea civilă.
    - Implicarea în realizarea de materiale informative.
    - Implicarea în organizarea și derularea unor acțiuni pentru promovarea platformelor.
    - Propunerea de idei noi pentru îmbunătățirea și promovarea platformelor.

    - Aveți oportunitatea de a vă implica într-un proiect cu acoperire și impact naționale, alături de o echipă dinamică, inter-disciplinară.
    - Veți avea ocazia să contribuiți la pregătirea corectă a cetățenilor pentru a se comporta adecvat în cazul dezastrelor naturale sau a altor situații de urgență.
    - Implicarea se va face pe bază de voluntariat, pe o perioadă cuprinsă între 2 și 4 luni cu posibilitatea de prelungire prin acordul părților.
    - Ne așteptăm să lucrăm cu persoane care sunt deschise să inoveze și care sunt interesate de impactul social.
    - Veți interacționa ocazional cu echipa de conducere a DSU, și îndeaproape, cu echipele fiipregatit.ro și ale aplicației DSU.
    - Implicarea nu este condiționată de prezența fizică la birou sau în București iar timpul alocat programului de voluntariat, ca ambasador voluntar FiiPregătit, se va stabili de comun acord cu coordonatorul de voluntari din partea DSU.
    - La finalul programului se vor acorda un certificat de implicare în proiect și dacă este cazul, referințe / recomandări.

    Beneficii

    • Certificari/Atestate

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    3000 - 3700 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (8)