Inginer Ofertare (Instalatii Electrice sau HVAC)

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Evolve today active.

Vezi toate job-urile Inginer Ofertare (Instalatii Electrice sau HVAC) active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Evolve today
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 26.04.2024

    At Evolve today we offer complex Human Resources services, from business consulting to headhunting and recruitment. We have extensive experience in finding talented professionals, for a variety of industries, especially in the IT sector.
    We started with a dream: to create a Human Resources company with a strong, unique profile on the market, deeply shaped by our core values: commitment to performance, professionalism, a balanced approach and deep satisfaction for our clients.
    From that moment, we nurtured special relationships and we continuously evolved, being flexible, but staying true to our values. We aim higher and higher and we invite you to EVOLVE with us!

    Cerinte

    Pentru partenerul nostru, o companie româno-germană cu experiență extinsă în domeniul instalațiilor pentru construcții, (stadioane, complexe rezidențiale, clădiri de birouri sau proiecte de renovare cladiri de patrimoniu, etc) căutăm un Inginer Ofertare (Instalatii Electrice sau HVAC) care sa se alăture echipei.

    Compania este specializată în execuția tuturor categoriilor de instalații (electrice, sanitare, HVAC, stingere incendiu, automatizări, curenți slabi, BMS) și activează la nivel național și internațional.

    Ofera oportunitati de joburi, cu posibilitate de dezvoltare profesionala, punand accent pe profesionalism si stabilitate.

    Cerinte:

    Studii superioare tehnice finalizate, de preferat in domeniile Electrică sau Electronică, Instalatii sau alte domenii conexe;
    Experiența de minim 5 ani in domeniul ofertarii tehnice;
    Cursuri/atestari specifice postului: AutoCAD, instalații electrice sau HVAC - constituie avantaj;
    Cunoașterea normelor si standardelor aplicabile pentru industria de instalații tehnologice;
    Cunostinte foarte bune Microsoft Office (cunoștințele de Excel constituie o prioritate) si AutoCAD;
    Bune abilitati de relationare, planificare si organizare;
    Capacitatea de a lucra la mai multe proiecte in paralel;
    Limba engleza nivel mediu.

    Responsabilitati

    Întocmirea ofertelor de preț in baza cererilor primite de la beneficiari;
    Întocmirea documentației necesare pentru participarea la licitații (SEAP);
    Întocmirea de caiete de sarcini si propunerea de soluții in concordanță;
    Actualizarea / redimensionarea soluțiilor tehnice în funcție de solicitări;
    Stabilirea / negocierea împreuna cu furnizorii a soluțiilor/proiectelor/prețurilor pentru lucrări sau proiecte importante;
    Întocmirea proiectelor de montaj si a devizele pentru echipamente si materiale (plus estimarea necesarului de manopera pentru realizarea proiectului).

    Alte informatii

    Beneficii:

    Asigurare medicala
    Tichete de masa
    Politica de bonusare
    Profesionalism si stabilitate.

    Beneficii

    • Asigurare medicala
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (147)