MS SQL Developer - Asigurari - Sector 1

Angajator: Personnel Outsourcing
Domeniu:
  • Altele
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • IT Hardware
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Personnel Outsourcing, companie de recrutare si leasing de personal, de 10 ani pe piata din Romania cu doua branch-uri la nivel national ( Bucuresti / Brasov), suntem o companie intr-o constanta dezvoltare in domeniul resurselor umane integrate.

    Cerinte

    Experiență relevantă ca MS-SQL Developer

    Competențe profesionale:

    - Baze de date: MS-SQL Server, T-SQL, Reporting Services, Analysis Services (opțional);
    - Cunoștințe de administrare baze de date pentru Microsoft SQL Server;
    - Înțelegerea sistemelor de operare Windows Server;
    - Abilitatea de a elabora proceduri și funcții stocate sophisticate;
    - Abilități de analiză a datelor;
    - Abilități de optimizare și reglare a performanței, inclusiv reglarea procedurilor și a interogărilor și gestionarea indexilor;
    - Constituie avantaj cunoașterea limbajelor/platformelor de programare: ASP.NET, C#, Windows Forms, SOAP, Web services, XML,XSL, XSD, HTML, CSS, JavaScript;

    Responsabilitati

    Responsabilitățile postului:

    - Cooperarea cu departamentele societatii in procesul de definire a cerintelor ce urmeaza a fi implementate in sistemele IT (preponderent raportari financiare);
    - Dezvoltarea la timp a procedurilor și/sau funcțiilor în conformitate cu specificațiile convenite;
    - Plan de testare și activități de testare pentru codul scris de programare;

    Alte informatii

    Se ofera:

    - Salariul lunar motivant - în funcție de experiența profesională;
    - Tichete de masa;
    - Prime de vacanta;
    - Prime sarbatori;
    - Al 13-lea salariu;
    - Pensie privata;
    - Spor vechime și alte beneficii conform Contractului Colectiv de Muncă în vigoare la nivelul societății;

    Se lucreaza de L-V de la 8:30 la 16:30 - Week libere.

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Zile libere suplimentare
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Job national

    Vezi job-uri similare (165)