Inginer Automatist

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile IHM Total Consult Romania active.

Vezi toate job-urile Inginer Automatist active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Productie active pe Hipo.ro

Angajator: IHM Total Consult Romania
Domeniu:
  • Inginerie
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Bals
  • Actualizat la: 24.04.2024

    IHM Total Consult is, beginning with June 2019, part of SGB Humangest Holding, an Italian group of companies offering specialized consulting services in the field of human resources selection, training and management. IHM Total Consult was founded in 2004 and is now ranked among the top 5 HR players on the Romanian market, considering turnover.
    All resumes and data are considered confidential and will be evaluated only for projects matching your professional experience.

    Cerinte

    Cerinte:

    · Studii superioare, preferabil in domeniu tehnic.
    · Experienta relevanta in domeniu de minim 2 ani.
    · Abilitatea de a lucra cu software-urile specific: software PCWorks, software TIA Portal/ STEP 7,
    WINcc si pachetul Microsoft Office.
    · Cunostinte de pneumatica, mecanica, hidraulica.
    · Bune abilitati de comunicare in limba Engleza sau Germana.
    · Demonstrarea autonomiei si asumarea responsabilitatii in executarea sarcinilor asignate.
    · Buna capacitate decizionala.
    · Rezilienta la stres.
    · Abilitatea de a lucra in echipa.
    · Atentie la detalii, precizie, constiinciozitate si dexteritate.

    Responsabilitati

    Responsabilitati:

    · Depanarea, mentenanta corectiva si punerea in functiune a echipamentelor electrice, inclusiv pe
    baza analizei programelor PLC.
    · Oferirea de asistenta la punerea in functiune a liniilor de productie si a altor instalatii mecanice,
    hidraulice si pneumatice.
    · Asigurarea derularii reviziilor periodice ale liniilor de productie/mentenanta preventiva & predictiva.
    · Supravegherea contractorilor si a contractelor de service.
    · Oferirea de suport tehnic pentru proiecte noi sau optimizari in domeniul electric si al
    automatizarilor.
    Diagnoza si ajustarea parametrilor echipamentelor de comanda, inclusiv PLC-uri, convertizoare de
    frecventa Lenze, sisteme vision CogneX/IFM, sisteme RFID, sisteme de printare cu jet de cerneala,
    etc.
    · Imbunatatirea proceselor de productie si contributia la solutii tehnico-economice si la elaborarea
    ofertelor tehnice.
    · Realizarea si actualizarea schemelor electrice.
    · Configurarea si reconfigurarea echipamentelor pentru schimbarea produsului in fabricatie.
    · Proiectarea si administrarea schemelor electrice ale instalatiilor de automatizare.
    · Monitorizarea sistematica a functionarii corecte a echipamentelor si identificarea anomaliilor.
    · Controlul si monitorizarea proceselor de productie pentru cresterea productivitatii.
    · Propunerea de solutii pentru depanare si optimizare a instalatiilor de automatizare.
    · Urmarirea, gestionarea si inventarul pieselor de schimb pentru utilaje si transmiterea informatiilor necesare catre departamentul de
    Achizitii pentru aprovizionare.
    · Realizarea copiilor de rezerva pentru programele PLC, HMI, roboti și alte echipamente de comanda.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Pachet salarial atractiv.
    • Tichete de masa – 35 lei/zi lucrata.
    • Prima de Craciun.
    • Prima Paste si Bonus anual de performanta, incepand cu 2025.
    • Concediu de 21 zile, la fiecare doi ani de vechime in companie, se acorda o zi.
    • Oportunitati reale de dezvoltare profesionala.
    • Training-uri soft skills si tehnice.
    • Mediu de lucru international.
    • Contract de munca nedeterminat.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (875)