Finance Internship - program platit, 6 ore/zi

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DGH Log& Sped active.

Vezi toate job-urile Finance Internship - program platit, 6 ore/zi active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: DGH Log& Sped
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: part-time
    Nivel job: Student/Absolvent
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2024

    DGH Log & Sped este una din cele mai importante case de expeditii din Romania, cu o vechime si o recunoastere de peste 10 ani pe piata autohnona.

    Specializarea DGH Log & Sped este in transporturile rutiere interne si internationale de marfuri generale, preponderent cu autocamioane de 20 de tone, iar practic, pot asigura orice serviciu de transport rutier: transporturi cu temperatura controlata, transporturi de marfuri periculoase (ADR), transporturi agabaritice, transporturi cu cisterne, transporturi de containere si altele.

    Cerinte

    DGH Log & Sped s-a format prin profesionalism si competenta, fiind in prezent una din cele mai importante case de expeditii din Romania, specializata in intermedierea de transport rutier intern si international de marfuri.

    Unul din factorii care contribuie la satisfactia clientilor nostri este profesionalismul cu care ii deservim. Avem o echipa operationala, capabila, dedicata si permanent informata, pentru care obiectivul principal este oferirea de servicii care garanteaza succesul. Iar succesul creat a dus la dezvoltarea noastra ca organizatie si lansarea unui nou program de internship in departamentul financiar.

    Cui se adreseaza acest program de internship platit:
    - proaspetilor absolventi de facultate sau masteranzilor cu studii in curs
    - absolventilor de studii universitare cu profil economic sau administrarea afacerilor
    - persoanelor care vor sa isi faca o cariera in domeniul financiar si vor sa invete notiunile fundamentale aplicate la locul de munca si sa opereze intr-un ERP

    Responsabilitati

    Ce veti invata pe parcursul acestui program:
    - notiuni economice de baza
    - tipuri de documente financiar - contabile care se utilizeaza in serviciile de transport
    - elementele unei facturi
    - introducere facturi in ERP
    - introducerea extraselor de cont
    - operarea in diverse aplicatii informatice (platforme furnizori)
    - imbunatatirea abilitatilor de operare in Excel (sortari, filtrari, pivoti)

    Programul de internship are o durata de 6 luni, din 15 aprilie pana la 15 septembrie cu posibilitate de angajare pe program full time, in departamentul financiar.

    Programul zilnic de desfasurare al activitatilor: 10.00 - 16.30 (cu 30 minute pauza de masa) la biroul din Muntenia Business Center din Splaiul Unirii.

    Beneficii

    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Cursuri
    • Decontarea transportului
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Fun / Relax Area

    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Buftea, Otopeni,

    Vezi job-uri similare (216)