Broker Asigurari - DGH Insurance

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile DGH Log& Sped active.

Vezi toate job-urile Broker Asigurari - DGH Insurance active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Asigurari - Intermedieri financiare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Angajator: DGH Log& Sped
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Customer support - Client service
  • Tip job: part-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2024

    DGH Log & Sped este una din cele mai importante case de expeditii din Romania, cu o vechime si o recunoastere de peste 10 ani pe piata autohnona.

    Specializarea DGH Log & Sped este in transporturile rutiere interne si internationale de marfuri generale, preponderent cu autocamioane de 20 de tone, iar practic, pot asigura orice serviciu de transport rutier: transporturi cu temperatura controlata, transporturi de marfuri periculoase (ADR), transporturi agabaritice, transporturi cu cisterne, transporturi de containere si altele.

    Cerinte

    DGH Log & Sped s-a format prin profesionalism si competenta, fiind in prezent una din cele mai importante case de expeditii din Romania, specializata in intermedierea de transport rutier intern si international de marfuri.

    Unul din factorii care contribuie la satisfactia clientilor nostri este profesionalismul cu care ii deservim. Avem o echipa operationala, capabila, dedicata si permanent informata, pentru care obiectivul principal este oferirea de servicii care garanteaza succesul. Iar succesul creat a dus la dezvoltarea noastra ca organizatie si la extinderea gamei de servicii oferite: DGH Insurance, societatea de brokeraj care te poate consilia in obtinerea celei mai bune solutii de asigurare pentru tine, casa ta, masina sau business-ul tau. Pentru DGH Insurance crestem echipa de lucru cu un nou rol de Broker Asigurari.

    Profilul candidatului ideal:
    - Orientare catre client;
    - Putere de convingere;
    - Ablilitati dе comunicare eficienta, oral si in scris;
    - Atentie la detalii, meticulozitate, spirit dе observatie;
    - Abilitatea de prioritizare a activitatilor si dе gestionare eficienta a timpului;
    - Capacitatea dе a respecta termene limita;
    - Capacitatea de lucru in echipa;
    - Capacitatea dе a fi proactiv, flexibil, open-minded;
    - Experienta in asigurari constituie un avantaj.

    Responsabilitati

    - Emite oferte de asigurare;
    - Negociaza ofertele si clauzele de asigurare cu societatile de asigurari;
    - Prezinta clientilor ofertele de asigurare, riscurile acoperite si excluderile;
    - Negociaza cu clienții ofertele si clauzele de asigurare;
    - Emite politele de asigurare si le prezinta clienților impreuna cu conditiile de asigurare;
    - Urmareste realizarea de cross-sell, up-sell precum si obținerea de recomandări. Portofoliu de potentiali clienti este asigurat de catre companie; nu este necesar ca titularul postului sa caute activ potentiali clienti in piata rece.

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Contract individual de munca cu salаriu fix motivant
    - Venituri variabile suplimentare fata de salariul fix raportate la realizari
    - Asigurare medicala privata;
    - Prime si cadouri de sarbatori;
    - Evenimente de echipa – teambuilding, petreceri de Craciun si aniversare;
    - Asiguram costurile pentru obtinerea si reinnoirea codului RAF;
    - Conditii de lucru moderne si placute (sala de mese, terase amenajate, loc de recreere).

    Alte informatii:
    - Locul de munca: Muntenia Business Center din Splaiul Unirii nr.16, etaj 10, zona Unirii – Pasajul Marasesti
    - Programul de lucru: de luni pana vineri, in interval orar 10:00 – 17:00, cu o ora pauza de masa inclusa (part-time, 6 ore/zi)

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Certificari/Atestate
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Fun / Relax Area

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Sibiu, Satu-Mare,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (80)