Director Logistica

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Productie
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
    Orase:
  • Ramnicu Valcea
  • Actualizat la: 27.04.2024

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    • Experiență anterioară de minim 3 ani într-un rol similar în industria alimentară sau într-o industrie similară.
    • Abilități excelente de leadership, comunicare și rezolvare a problemelor.
    • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a gestiona eficient multiple proiecte și priorități.
    • Angajamentul față de inovare și îmbunătățirea continuă a practicilor logistice.

    Responsabilitati

    • Supervizarea și coordonarea activităților din depozitul de auxiliare și depozitele de livrare, asigurându-se că toate operațiunile sunt efectuate în conformitate cu standardele interne de calitate și siguranță alimentară.
    • Elaborarea și implementarea planurilor strategice pentru gestionarea eficientă a lanțului logistic, cu accent pe optimizarea proceselor și reducerea costurilor prin aplicarea principiilor Kaizen.
    • Gestionarea eficientă a costurilor de transport, inclusiv evaluarea și optimizarea rutelor de distribuție pentru a minimiza cheltuielile și a îmbunătăți eficiența logistică.
    • Dezvoltarea și implementarea strategiilor pentru eficientizarea procesului de transport, inclusiv utilizarea tehnologiei și a sistemelor de monitorizare pentru a asigura o planificare precisă și o gestionare optimă a livrărilor.
    • Supervizarea activităților de gestionare a stocurilor și a gestiunii depozitelor, asigurându-se că nivelurile de inventar sunt menținute în mod corespunzător pentru a satisface cerințele de producție și de livrare.
    • Conducerea și motivarea echipei logistice, asigurându-ne că fiecare membru își îndeplinește rolul în mod eficient și contribuie la atingerea obiectivelor.
    • Supravegherea procesului de livrare și asigurarea respectării termenelor și a condițiilor stabilite, colaborând cu departamentul de auto si departamentul de vânzări pentru a asigura satisfacția clienților.
    • Dezvoltarea și implementarea procedurilor și a standardelor pentru asigurarea integrității și siguranței produselor în timpul transportului și a livrării.
    • Analiza constantă a performanței operaționale și identificarea oportunităților de îmbunătățire în procesul logistic, inclusiv reducerea timpilor de livrare și optimizarea costurilor asociate.
    • Dezvoltarea și urmărirea indicatorilor cheie de performanță (KPI-uri) pentru a evalua și îmbunătăți constant performanța logistică a companiei.
    • Supervizarea implementării și menținerea standardelor de calitate și siguranță alimentară în toate etapele lanțului logistic.
    • Colaborarea strânsă cu alte departamente, precum: producție, vânzări și achiziții, asigurând o integrare și o comunicare eficientă în cadrul organizației.
    • Identificarea și gestionarea riscurilor potențiale din lanțul logistic, precum și dezvoltarea și implementarea planurilor de gestionare a situațiilor neprevăzute.
    • Inovare și îmbunătățirea continuă a proceselor și practicilor logistice pentru a menține competitivitatea și a răspunde la schimbările din piață.

    Alte informatii

    Se ofera:
    • Un mediu de lucru stimulant și dinamic, cu oportunități ample de creștere și dezvoltare profesională.
    • Cultură organizațională orientată spre echipă, unde fiecare membru este apreciat și încurajat să-și aducă contribuția.
    • Angajament față de sustenabilitate și responsabilitate socială, prin practici și programe care susțin comunitatea și mediul înconjurător.
    • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive precum bonus lunar si anual,
    • Posibilitatea de a servi masa calda la cantina companiei cu mâncare gătită zilnic,
    • Asigurare medicală privată.
    • Mașină de serviciu.

    Salariu

    8000 - 10500 RON

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Decontarea transportului
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Tichete de masa

    Cluj Napoca,

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (640)