Consultant financiar – financial consultant (sales, coordination, management)

Angajator: OVB ALLFINANZ
Domeniu:
  • Asigurari - Intermedieri financiare
  • Management - Consultanta
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Brasov
  • BUCURESTI
  • Craiova
  • Job la nivel national
    Actualizat la: 24.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    În calitate de consultant financiar OVB, te poți aștepta la o zi de lucru flexibilă, la o remunerație în funcție de performanță și la oportunități de dezvoltare continuă.

    Cerinte

    Experienta in domeniul financiar, vanzari, banci, coordonare, management – constituie avantaje din punct de vedere al experientei - insa daca esti la inceput de drum cand vine vorba de aceste domenii, nu iti face probleme, tocmai ai gasit mediul potrivit pentru tine, in baza caruia sa te dezvolti si sa contruiesti o cariera.
    Abilitati de comunicare foarte bune
    Gandire analitica si orientarea catre solutii
    Perseverenta in atingerea obliectivelor si indeplinirea task-urilor
    Coordonarea unui proiect din trecut/ coordonare de resurse – reprezinta un avantaj
    Gestionarea unei echipe sau a mai multor proiecte in paralel – reprezinta un avantaj

    Responsabilitati

    PROSPECTARE – analizarea pietei, prospectare si identificarea posibililor clienti
    ANALIZA – analizarea nevoilor reale ale clientilor si identificarea unor solutii potrivite
    SERVICE – crearea si mentinerea unei relatii de durata si de incredere cu clientii
    MANAGEMENT – construirea si coordonarea unei echipe de vanzari (responsabilitati ce se vor adauga odata cu cresterea in cariera)

    Alte informatii

    Modelul nostru de business.

    Dezvoltarea de succes a societății OVB se bazează de peste 50 de ani, pe un model de afacere care, se concentrează pe dorințele și obiectivele clienților săi oferind în același timp consultanților săi un cadru de încredere pentru o activitate antreprenorială independentă în conformitate cu planul de comisionare OVB. Datorită abordării noastre consecvente orientate spre client, cei care apelează la noi sunt mulțumiți, ne răsplătesc cu loialitatea lor și sunt dispuși să ne recomande și altora.

    Beneficii:
    program de lucru flexibil
    comision, bonusuri, premii, incentive de performanta
    cursuri de specializare, training-uri, suport direct din partea unui mentor ce te indruma pe parcursul activitatii, discutii recurente 1 la 1
    oportunitati de dezvoltare personala si profesionala, posibilitatea de a construi o cariera
    remuneratie axata pe performanta
    posibilitatea de a promova intr-o pozitie de teamleader/ manager si de a coordona o echipa

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    4000 - 5000 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (285)