Supplier Collaboration Specialist

Employer: METRO Romania
Domain:
  • Management - Consulting
  • Marketing
  • Retail - Trade
  • Job type: full-time
    Job level: 0 - 1 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 27.04.2024
    Remote work: On-site

    Descrierea companiei

    • La METRO Romania, sustinem afacerile independente prin cele 30 de magazine METRO si prin franciza LaDoiPasi. Sustinem afacerile locale prin oferirea de solutii multichannel diversificate si prin dezvoltarea unor relatii puternice si pe termen lung cu comerciantii cu amanuntul si clientii HoReCa.
    • Construim cariere de succes tnca din 1996, iar certificarea noastra de Angajator de Top confirma angajamentul nostru de a tmbunatati constant experienta colegilor nostri prin crearea unui mediu de lucru sigur si stabil, cu oportunitati de dezvoltare profesionala, inclusiv la nivel international.
    • #METROVIBE reflecta atmosfera de lucru prietenoasa si optimista! Suntem mereu cu zambetul pe buze, gata sa trecem tmpreuna prin orice provocare!
    • Suntem 4000 #METROCHAMPIONS si va invitam sa aflati mai multe si sa va alaturati echipei!

    Descrierea locului de munca

    Responsabilitati.

    • Negociezi cu furnizorii conditiile de livrare la platforma logistica.
    • Tnchei contracte logistice cu furnizorii si urmaresti derularea acestora.
    • Monitorizezi permanent livrarea comenzilor de catre furnizori si colaborezi cu acestia pentru a asigura un nivel ridicat de performanta. Reconciliezi datele folosite tn calculul KPI-urilor.
    • Te ocupi de rezolvarea situatiilor aparute pe parcursul fluxului de aprovizionare; transmiti informatia catre toate partile implicate.
    • Acorzi suport pentru implementarea EDI (DESADV) si GS1 Databar (NDP).
    • Urmaresti livrarile indirecte, analizezi rapoartele de profit si pierdere, compari datele, identifici diferentele fata de rezultatele estimate initial si cauzele aparitiei lor.

    Calificari

    Pentru a avea succes tn acest rol vei avea nevoie de:

    • Studii tn Logistica, Managementul Lantului de Aprovizionare, Comert International sau tn domenii similare.
    • Tntre 1 si 3 ani de experienta tn negociere si colaborare cu furnizorii, pentru a te adapta usor la provocari.
    • Sa fii fluent tn limba engleza, pentru comunicare clara si eficienta.
    • Abilitati avansate tn Excel si PowerPoint, pentru analize si prezentari convingatoare.
    • Competente solide de comunicare si negociere, pentru relatii bune si conditii avantajoase.
    • Spirit de echipa, pentru a contribui la obiectivele comune.
    • Initiativa tn rezolvarea problemelor, mentinand o comunicare buna cu toti.

    Informatii suplimentare

    Suntem pregatiti sa te rasplatim:

    • Masa si concediul sunt asigurate de noi prin tichete de masa si bonus de vacanta;
    • Sanatatea ta este o prioritate pentru noi, de aceea beneficiezi de asigurare medicala privata;
    • Performanta ta este rasplatita cu bonusuri;
    • Ai acces la consiliere psihologica, financiara si legala pentru tine si familia ta;
    • Primesti bonusuri de vacanta si cu ocazia sarbatorilor speciale (Craciun, Paste, 1 Iunie);
    • Primesti un bonus de recomandare pentru noi #METROCHAMPIONS tn echipa noastra;
    • Beneficiezi de reduceri la abonamente medicale si sportive;
    • Apreciem stabilitatea si o rasplatim cu zile suplimentare de concediu si bonusuri de loialitate;

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Hybrid

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (78)