Pre-sales/ Technical Consultant

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RASIROM active.

Vezi toate job-urile Pre-sales/ Technical Consultant active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: RASIROM
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2024

    RASIROM is the leading security systems provider in Romania.

    The company is an integrator of cyber and physical security solutions. Our main goal is to secure the national and european critical infrastructures and our national strategic points.

    Cerinte

    Studii superioare;
    Experienta solida in zona de Suport Tehnic/Ofertare/Vanzare si Customer Facing;
    Cunostinte software si hardware,IT;
    Cunoasterea pietei si produselor de securitate si IT
    Cunostinte de evaluare a costurilor si a profitabilitatii;
    Cunostinte de vanzare,ofertare, contractare;
    Cunostinte limba Engleza (minim nivel B2);
    MS Office nivel mediu; utilizarea softurilor de customer relationship (CRM) si de raportare;
    Excelente abilități de comunicare, relaţionare si negociere;
    Orientare către client;
    Gandire pragmatică si de business;
    Independenta in gandire si actiune
    Capacitate decizionala si de asumare a riscului;
    Capacitate de planificare și organizare;
    Adaptabilitate si flexibilitate.

    Responsabilitati

    Oferă consultanţă tehnică clienţilor interesaţi de soluţiile companiei;
    Coordonează procesul de realizare a ofertei tehnice şi se asigură că răspunde cerinţelor clientului;
    Organizează întâlnirile de proiect pe tot parcursul procesului de ofertare şi contractare;
    Monitorizează implementarea proiectelor din perspectiva îndeplinirii scopului proiectului;
    Realizează prezentări /bugetări tehnice, ca răspuns la cerinţele clienţilor potenţiali sau ca răspuns la caietele de sarcini ale licitaţiilor la care compania participă;
    Este responsabil de analiza documentaţiilor din procedură de achiziţii cu ajutorul specialistului de ofertare şi contractare cu scopul de a transmite nevoia clientului către departamentul de soluţii tehnice;
    Este responsabil de calitatea documentaţiei/documentelor livrate către clienti.

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Decontarea transportului
    • Zile libere suplimentare
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    3000 - 4200 RON NET / luna
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (166)