Business Development Manager

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile RASIROM active.

Vezi toate job-urile Business Development Manager active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Altele active pe Hipo.ro

Angajator: RASIROM
Domeniu:
  • Altele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 12.04.2024

    RASIROM is the leading security systems provider in Romania.

    The company is an integrator of cyber and physical security solutions. Our main goal is to secure the national and european critical infrastructures and our national strategic points.

    Cerinte

    Experienţă relevantă în vânzarea consultativă de soluţii de securitate fizica şi informatică
    O buna cunoastere şi înţelegere a pieţei soluţiilor de securitate fizică şi informatică
    Experiență în gestionarea de proiecte complexe, cu bugete mari și ciclu de vânzare lung
    Experiență în întâlniri de nivel înalt
    Orientare către client
    Studii superioare finalizate (de preferință economice)
    Permis de conducere cat. B
    Limba engleză – nivel avansat
    Focus pe solutie si rezultat (include perseverenta, rabdarea si determinarea in atingerea scopurilor)
    Capacitate decizionala şi de asumare a riscului
    Capacitate de planificare și organizare

    Responsabilitati

    Stabilește si realizează vizite la potentiali clienți/clienți existenti în cadrul cărora identifică si analizeaza nevoile de business;
    Identifică potențiali clienți noi în aria de business de care este responsabil;
    Oferă consultanță clienților in ceea ce privește definirea cât mai corectă a nevoilor acestora si transpunerea lor in proiecte concrete;
    Actioneaza ca punct unic de contact pentru clientii din aria de business de care este responsabil;
    Discută si negociază cu clienții contractele și ofertele comerciale, in limitele agreate cu managerul direct;
    Organizează ședințe de prezentare impreună cu reprezentanții clienților in ceea ce privește proiectele ce urmează a fi implementate/tehnologiile aferente;
    Coordonează procesul de ofertare intern si se asigura ca ofertele comerciale corespund cerintelor clientului;
    Analizează permanent piața în care lucrează și trendurile acesteia, in scopul identificării de noi oportunități de business si propune planuri de abordare;
    Este responsabil de gestionarea eficientă a reclamațiilor clienților.

    Beneficii

    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Decontarea transportului
    • Zile libere suplimentare
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (81)