Sudor (procedeul sudare sub flux)

Angajator: Imsat
Domeniu:
  • Arhitectura - Design - Proiectare
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Proiectant si integrator de solutii multi-tehnice, IMSAT ofera servicii integrate ca antreprenor general sau divizate ca furnizor de pachete tehnice, pentru urmatoarele specializari: automatizari si sisteme industriale, roboti industriali si sisteme de celule robotizate, sisteme de securitate, instalatii electrice, instalatii mecanice, HVAC si echipamente electrice.

    Recunoscuti ca experti de incredere, suntem alaturi de clientii nostri in toate etapele unui proiect, de la proiectare la management de proiect, fabricatie, montaj, punere in functiune si mentenanta si oferim solutii pentru cele mai complexe aplicatii din domeniile: industrial, infrastructura cladiri, infrastructura transporturilor si energie.

    Membra a grupului francez SNEF din 2007, IMSAT numara astazi un colectiv de peste 900 de angajati, o cifra de afaceri medie anuala de 60 de milioane de euro, cu proiecte implementate in peste 35 de tari de pe glob in cei 60 de ani de istorie.

    Cerinte

    Candidatul ideal
    Studii tehnice: liceu industrial de specialitate/Scoala profesionala de profil/10 clase+atestat de calificare
    Experinta de lucru de minim 3 ani pe un post similar in santiere industriale
    Cunostinte de desen tehnic
    Cunostinte tehnice de baza
    Cunoasterea procedeelor de sudura: sudare sub flux
    Capacitate de intelegere a detaliilor tehnice, bune abilitati de comunicare, lucru in echipa, capacitatea de a lucra cu termene limita stricte si sub presiune.
    Atentie la detalii, viteza de reactie, perspicacitate, constiinciozitate si exigenta, indemanare.

    Responsabilitati

    Descrierea jobului
    Postul este in santiere, in tara si strainatate si raporteaza Sefului de Santier.

    Pregateste si verifica aparatele si echipamentele de sudura;
    Potriveste piesele in vederea taierii sau sudarii, utilizand, dupa caz, echipamentele pentru evitarea deformatiilor;
    Curata si controleaza partile care trebuie sudate de eventualele defecte sau impuritati;
    Taie sau sudeaza piesele primite, utilizand procedeul de taiere/sudare din proiect si realizand cordonul de sudura fara defecte, conform normelor orare si cerintelor tehnice si de calitate (productivitatea muncii exprimata in lungimea cordonului de sudura / unitatea de timp si cu incadrarea in consumurile specifice);
    Consolideaza partile uzate ale pieselor prin acoperirea cu straturi de aliaje;
    Utilizeaza dispozitive de masura si control pentru controlarea pieselor finite;
    Remediaza, dupa caz, neconformitatile existente
    Gestioneaza materialele, consumabilele, aparatele si echipamentele primite pentru executarea lucrarilor si asigura folosirea rationala si eficienta a acestora in scopul destinat; returneaza la magazie surplusul ramas la finalul activitatii;
    Completeaza rapoartele zilnice cu cantitatile reale utilizate si le preda sefului direct la sfarsitul fiecarei zile, semnaland orice schimbari aparute in necesarul de materiale si echipamente;
    Realizeaza lucrari numai in limita competentelor acordate, conform grupei de autorizare (pastreaza talonul de autorizare asupra sa in timpul programului de munca); in cazul retragerii temporare a grupei de autorizare, se supune unei noi examinari pentru promovarea examenului de autorizare;
    Respecta procedurile de lucru si pastreaza curatenia la locul de munca.
    Oferta (bonusuri, beneficii)
    Se ofera: salariu atractiv, transport, cazare, diurna, al 13-lea salariu, prime Paste si Craciun, asigurare de risc si accidente, servicii medicale la o clinica privata

    Procesul de recrutare presupune: interviu si proba de lucru.

    Numai candidatii selectati vor fi contactati.

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Abonament medical
    • Abonament Bookster
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (153)