Customer Support Engineer/Technician Automation

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Alfa Test active.

Vezi toate job-urile Customer Support Engineer/Technician Automation active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Customer support - Client service active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: Alfa Test
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Timisoara
  • Actualizat la: 09.04.2024

    Alfa Test was founded in 2002, with the goal of supporting Teradyne in-circuit test equipment in Romania.

    Cerinte

    - Experienta de minim un 2 ani in utilizarea si intretinerea de sisteme pentru automatizare, roboti industriali, colaborativi, logistici sau echipamente industriale automatizate
    - Cunostintele avansate de programare roboti colaborativi/logistici constituie un avantaj
    - Intelegerea mediului de lucru industrial, experienta in Automotive /Industria Electronica constituie un avantaj
    - Cunostinte practice de mecatronica si electrotehnica , abilitatea de a lucra dupa scheme electrice
    - Bune cunostinte hardware/instalari software/diagnostic PC-uri si cunoasterea echipamentelor de masurare
    - Abilitati practice in domeniul mecanic si electric, abilitatea de a intelege documentatii tehnice in limba engleza

    - Limba Engleza, scris si vorbit;
    - Disponibilitate la deplasari de pana la 50% din timpul de lucru si program flexibil;
    - Gandire analitica, capacitate organizatorica si initiativa;
    - Seriozitate si profesionalism, capacitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
    - Carnet de conducere Cat. B – experienta in conducerea autoturismului de minim 2 ani;

    Responsabilitati

    - Instalare, Service,Mentenanta,Calibrare pentru roboti colaborativi/roboti logistici la clienti din Romania, Bulgaria, Macedonia si Serbia – pana la 50% din timpul de lucru deplasari;- Suportul se va face pentru robotii MiR (Mobile industrial Robots) si UR (Universal Robots) ;
    - Oferirea de consultanta de specialitate clientului , servicii de programare roboti colaborativi Universal Robots/roboti logistici MIR;
    - Sustinerea de cursuri pentru platformele reprezentate;
    - Participarea la activitati de promovare, prezentare a produselor si suport pentru vanzari;

    Alte informatii

    Beneficii:
    - Acces la tehnologii de ultima ora in domeniul industriei automotive/electronice;
    - Dispunem de roboti MiR (Mobile industrial Robots) si UR (Universal Robots) de ultima generatie
    - Oferim cursuri de specializare atat intern cat si la furnizori;
    - Posibilitatea de dezvoltare profesionala, avem acces la centrele de dezvoltare si suport ale firmelor ce le reprezentam;
    - Salariu atractiv si mediu de lucru placut.

    Asteptam CV-ul dumneavoastra. Doar persoanele selectate pentru un interviu vor fi contactate.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Bonus anual
    • Al 13-lea salariu
    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Decontarea transportului
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Program de lucru flexibil
    • Teambuilding-uri / excursii
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    Timisoara,

    Timisoara,

    Timisoara,

    Vezi job-uri similare (137)