Expert SSM in Constanta

Angajator: ADM
Domeniu:
  • Agricultura
  • Import-Export
  • Transporturi
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Constanta
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    In Romania, we deal with the provision of services in our own silos as well as transport with our own pushers, we are one of the largest port operators in Constanța Port on the Black Sea, handling barley, rape, wheat, sunflower seeds and corn, as well as and various other commodities, such as coal and iron ore.

    Cerinte

    Locatie: Constanta

    Cerințe:
    Studii: Superioare profil tehnic
    Masterat in domeniul SSM
    Cursuri specifice:
    Curs inspector SSM – 80 ore; / Curs evaluator de risc – 180 ore; / Curs cadrul tehnic PSI – 80 ore
    Curs NEBOSH - IGC
    Experienta: Minim 3 ani in activitati similare
    Limbi straine: limba engleză nivel mediu
    Pachet MS Office: Word, Excel, Power Point, Outlook
    Permis de conducere: Categoria B / disponibilitate de deplasare 40%.

    Responsabilitati

    Aplicarea si implementarea procedurilor, a standardelor si campaniilor privind securitatea si sanatatea in munca pentru silozuri depozitare cereale;
    Transpune elemente de cultura safety in fiecare locatie, in functie de specificul local, interactioneaza cu seful fiecarei locatii si personalul aferent si gestioneaza cerintele corporate si legale pe linie de: SSM, PSI, SU;
    Colaboreaza cu serviciul extern de securitate si sanatate in munca;
    Elaboreaza proceduri si instructiuni proprii de securitate si sanatate in munca;
    Elaboreaza si actualizeaza Planul de Prevenire si Protectie, planul de evacuare, scheme de interventie si stingere a incendiilor;
    Urmareste realizarea masurilor stabilite in sarcina angajatorului de catre autoritatile cu atributii de control;
    Instruieste si testeaza personalul pe linie SSM, PSI si SU;
    Verifica modul de respectare a prevederilor legale de securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta, utilizarea mijloacelor colective si individuale de protectie de catre lucratori;
    Raspunde de intocmirea si transmiterea in termen a rapoartelor cerute de legislatia in vigoare, precum si a celor solicitate de conducerea companiei;
    Efectueaza controale inopinate, inspectii, audituri pe linie de SSM si SU, prezinta managerului rapoarte insotite de propuneri de imbunatatire;

    Beneficii

    • Prime de vacanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Abonament Bookster
    • Zile libere suplimentare
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa
    • Tichete de vacanta
    • Tichete cadou

    Aplica fara CV
    Constanta, Agigea,

    Aplica fara CV
    Constanta,

    Aplica fara CV
    3400 - 4200 RON NET / luna
    Constanta,

    Vezi job-uri similare (5)