Ajutor de bucatar

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Hoteluri - Restaurante - Cafenele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 28.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    Experienta anterioara in bucatarie sau in domeniul alimentar- nice to have.
    Abilitatea de a lucra sub presiune si de a asigura o executie rapida si precisa in timpul perioadelor aglomerate.
    Atent la detalii si grijuliu in pregatirea ingredientelor si prezentarea mancarurilor.
    Capacitatea de a lucra in echipa si de a comunica eficient cu colegii de munca.

    Responsabilitati

    Asista bucatarul principal in pregatirea preparatelor culinare conform retetelor si standardelor stabilite de restaurant.
    Ajuta la gestionarea eficienta a procesului de gatit, contribuind la pregatirea ingredientelor si la organizarea fluxului de lucru in bucatarie.
    Mentine curatenia si igiena in bucatarie, respectand normele si regulamentele sanitare.
    Colaboreaza strans cu intreaga echipa de bucatare pentru a asigura un flux de lucru eficient si coordonat.
    Ajuta la monitorizarea si gestionarea stocurilor de ingrediente si materii prime pentru preparatele culinare.
    Respecta cu strictete normele de siguranta alimentara si procedurile de lucru.
    Asigurarea unui serviciu rapid si eficient fara a compromite calitatea preparatelor.
    Mentinerea unui standard ridicat de igiena, atat personala cat si in statia de lucru.
    Respectarea stricta a normelor de siguranta alimentara si a procedurilor de lucru.

    Doar candidatii eligibili vor fi contactati in maxim 2 saptamani. Toate informatiile vor fi tratate ca fiind strict confidentiale.

    Beneficii

    • Training-uri
    • Cursuri
    • Program de lucru flexibil

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (8)