Ospatar Asistent

Angajator: HRS Romania
Domeniu:
  • Hoteluri - Restaurante - Cafenele
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Moving forward is impossible without the initial drive to do things differently. Our business is all about the people we come across, whether it's in our everyday interactions or in our vision for the brand.

    Cerinte

    Competente si Abilitati Necesare:

    Orientare catre client: Capacitatea de a satisface nevoile clientilor cu profesionalism si amabilitate.
    Comunicare eficace: Abilitatea de a comunica clar si eficient cu colegii si clientii.
    Rezistenta la stres: Capacitatea de a lucra intr-un mediu rapid si adesea stresant.
    Flexibilitate: Disponibilitatea de a lucra in ture, inclusiv in weekenduri si sarbatori.
    Atentie la Detalii: Acuratete in urmarirea standardelor de serviciu si in mentinerea calitatii serviciului.

    Responsabilitati

    Responsabilitati Principale:

    Servirea clientilor: Asista chelnerul principal in servirea clientilor, asigurandu-se ca toate cerintele acestora sunt indeplinite conform standardelor stabilite.
    Pregatirea mesei: Ajuta la aranjarea meselor, inclusiv la asezarea servetelelor, tacamurilor si a paharelor.
    Servirea mancarii si bauturilor: Ajuta la transportul si servirea mancarii si bauturilor de la bucatarie la mesele clientilor.
    Curatarea si rearanjarea mesei: Participa la curatarea meselor dupa plecarea clientilor si pregateste mesele pentru clientii urmatori.

    Alte Responsabilitati:

    Mentinerea curateniei: Asigura curatenia in zona de servire si in alte spatii ale restaurantului.
    Gestionarea inventarului: Contribuie la gestionarea si reimprospatarea inventarului de bauturi si alte materiale necesare in servire.
    Colaborare cu echipa: Colaboreaza strans cu ceilalti membri ai echipei pentru a asigura un serviciu fluid si eficient.

    Beneficii

    • Training-uri
    • Cursuri
    • Program de lucru flexibil

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,