Customer Success Specialist - Online Platform

Angajator: Trenkwalder Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Internet - eCommerce
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Noi suntem Trenkwalder, unul dintre cei mai puternici jucători ai pieței de HR din Europa Centrală și de Est. Atât obiectivele noastre, cât și acțiunile, vorbesc despre oameni, povești de succes și o piață a forței de muncă mai bună.

    Unde ne găsești:

    Sediul nostru din București:
    Calea Griviței nr. 82-98, Sector 1, București, Cod Poștal 010705

    Cerinte

    Required skills:
    • Very good communication skills: C1 English;
    • Efficient time management and prioritization skills;
    • Orientation towards results;
    • Customer-oriented experience.

    Responsabilitati

    Responsibilities of the position:
    • Answer customer requests via chat messages/ phone calls;
    • Willingness to search for required information from customer with a strong focus on solving client’s requests;
    • Encouraging customer loyalty and promoting additional services or relevant upgrades;
    • Manage inquiries related to new orders, modifications to existing orders, and other services with professionalism and efficiency.

    Alte informatii

    Benefits:
    • Competitive salary;
    • Work hybrid;
    • Program: Mon-Fri: 9:00 - 17:30;
    • Central Office Location.

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI, Cluj Napoca,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (642)