Account Manager, MLE- Bucuresti

Angajator: Vodafone Romania
Domeniu:
  • Telecomunicatii
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 24.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Vodafone România este unul dintre cei mai importanți furnizori de servicii de telecomunicații și tehnologie din lume, cu o vastă experiență în comunicații și Internet of Things, precum și în promovarea serviciilor financiare mobile și transformarea digitală pe piețele emergente.

    La Vodafone, credem că oportunitățile și promisiunile unui viitor digital mai bun ar trebui să fie accesibile tuturor și ne asigurăm că cei mai vulnerabili nu sunt lăsați în urmă în călătoria către acel viitor. Prin intermediul tehnologiei noastre, lucram pentru a elimina diferențele existente și pentru a ajuta oamenii să contribuie în mod egal și pe deplin la societate.

    De ce Vodafone?

    • Ne preocupăm să fim o companie dedicată diversității ca motor al schimbării;
    • Ne dorim o lume mai conectată, mai incluzivă și mai durabilă;
    • Folosim tehnologia pentru a reduce emisiile de carbon;
    • Provocăm și inovăm pentru a conecta oameni, companii și comunități din întreaga lume;
    • Cu noi poți să fii tu însuți, să împărtășești inspirație, să îmbrățișezi noi oportunități, să prosperi și să faci o diferență reală.

    Vodafone se angajează să atragă, să dezvolte și să rețină cei mai buni oameni, oferind un loc de munca motivant și incluziv, în care talentul este cu adevarat recunoscut și recompensat. Ne angajăm să promovăm incluziunea pentru toți cu convingerea că diversitatea joacă un rol important în succesul companiei noastre. Îi incurajăm în mod activ pe toți să ia in considerare posibilitatea de a face parte din călătoria noastră.

    Cerinte

    Misiunea ta in echipa noastra:

    • Gestionarea relatiilor de business cu clientii corporate in scopul de a creste vanzarile Vodafone si profitabilitatea clientilor.
    • Cresterea cotei de piata si aducerea de plus valoare prin depasirea targeturilor, sustinuta de asigurarea unei experiente bazata pe incredere si parteneriat.

    Experienta profesionala si competente necesare:
    • Diploma universitara
    • Alte cursuri de pregatire, preferabil de vanzari
    • Permis de conducere categoria B
    • 1-2 ani experienta in vanzari
    • 1 an experienta in vanzari directe, B2B (O mai mare experienta in vanzari poate substitui cerintele legate de cursuri si certificari)
    • Limba engleza – nivel mediu
    • Abilitati de PC: Word, Excel, Power Point, E-mail
    • Abilitati de vanzare si negociere: foloseste o abordare structurata pentru a atinge acorduri benefice pentru client si pentru Vodafone
    • Vanzare de solutii IoT & ICT.

    Echipa este dornică să te cunoască și să lucrati împreună, alaturi de clienti cu abordări High-Tech.

    Ești la un pas distanță de a ne cunoaște.

    Responsabilitati

    Activitatile in care te vei implica:

    Dezvoltare clienti:

    • Dezvoltarea conturilor MLE cu caracter dual din baza Vodafone
    • Monitorizeaza activitatea competitiei si tendintele pietei in vederea sustinerii cresterii continue a pozitiei Vodafone ca Partener de tehnologie
    • Construieste relatii puternice, de lunga durata cu clientii si cunoaste planurile de viitor ale clientilor in legatura cu dezvolatrea afacerilor acestora, in vederea vanzarii solutiilor Vodafone si a cresterii satisfactiei clientului.
    • Vinde solutii de afaceri potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa : produse si solutii de mobilitate, fixe si IOT&ICT.

    Retentie clienti:

    • Dezvolta si mentine relatii win/win cu clientii existenti cu scopul de a creste valoarea portofoliului
    • Atinge targeturile individuale comunicate, adresand intreaga gama de produse/servicii in cadrul conturilor alocate

    Sustinerea Vodafone:

    • Genereaza lead-uri de vanzari altor segmente/arii/canale de vanzare din companie
    • Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor Vodafone, indicatorii financiari ai solutiilor si serviciile competitorilor directi

    Orientare catre client:

    • Intelege ceea ce determina satisfactia clientului, arata flexibilitate in adaptarea planurilor de actiune cerintelor pietei;
    • Gestionarea unui mediu in schimbare
    • Comunicare de impact
    • Are abilitatea de a recunoaste factorii de decizie si influenta; construieste relatii eficiente, inauntrul si in afara companiei
    • Responsabilitate personala
    • Nivelul Managing Self: foloseste planuri concrete pentru a atinge targeturile agreate, are o abordare sistematica si organizata, arata perseverenta cand se confrunta cu momente dificile/obstacole

    Alte informatii

    Ce iti oferim?

    • Regim de lucru hibrid;
    • Abonament medical;
    • Tichete de masa;
    • Asigurare de spitalizare si interventii chirurgicale;
    • Asigurare de viata;
    • Module de asigurari si pachete medicale suplimentare pentru tine si familia ta;
    • Discount-uri speciale pentru angajatii Vodafone;
    • Abonament telefon demo;
    • Oferte speciale Friends & Family;
    • Voucher telefon;
    • Masina de serviciu.

    Vodafone incurajeaza succesul personal si dorinta de a evolua a fiecaruia dintre angajatii sai, oferindu-le continuu oportunitati de dezvoltare profesionala.
    Vei beneficia de specializari in domeniul tau de activitate, prin programe bazate pe metode si sisteme moderne de perfectionare.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Asigurare de viata
    • Pensie privata
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Certificari/Atestate
    • Abonament Bookster
    • Discount produse companie /companii partenere
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu
    • Loc de parcare
    • Tichete de masa

    Aplica fara CV
    2700 - 3200 RON NET / luna
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (160)