TRADE FINANCE OFFICER - PER.DETERMINATA

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile FIRST BANK active.

Vezi toate job-urile TRADE FINANCE OFFICER - PER.DETERMINATA active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Banci active pe Hipo.ro

Angajator: FIRST BANK
Domeniu:
  • Banci
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 04.04.2024
    Remote work: Hybrid

    We are partners first. This is The American Way of doing business. Adică nu demonstrăm cine e mai bun, ci cum ajungem împreună la cea mai eficientă soluție.

    Nu credem în candidați perfecți, ci în oamenii potriviți la momentul și locul potrivit. Vrem să:
    - fii deschis la provocări și să îți dai voie să te pui în contexte noi
    - lucrezi în echipă, nu să demonstrezi că poți să faci totul singur și perfect
    - înveți din greșeli, nu să te strezezi să fii impecabil

    Cerinte

    Ești la început de carieră, dar îți dorești un job unde poți face diferența?

    Dacă vrei să descoperi lumea trade finance, hai în echipa First Bank, distinsă cu titlul de “Best place to work” în 2023!

    Ce te recomandă?

    · Ai studii universitare finalizate, preferabil profil economic;

    · Vii cu o experiență de 1 an în trade finance (reprezintă un avantaj);

    · Ai cunoștințe de operare în sistemul SWIFT;

    · Cunoști limba engleză specifică domeniului financiar;

    · O minte curioasa și atentie la detalii;

    · Abilitatea de a comunica eficient.

    Responsabilitati

    Care va fi rolul?

    · Primești documentația aferentă operațiunilor specifice departamentului Finanțarea Comerțului (ordine de plată condiționate, scrisori de garanție bancară, etc.);

    · Verifici documentația primită și soliciți documentele, dacă e cazul, iar ulterior efectuezi tranzacția în sistemele băncii și în SWIFT;

    · Menții relația cu colegii responsabili de clienți, dar și cu ordonatorii/beneficiarii tranzacțiilor, de câte ori este necesar.

    Creează-ți propriul "The place to be First" și vino să ne cunoști!

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (44)