Coordonator SSM

Employer: METRO Romania
Domain:
  • Retail - Trade
  • Job type: full-time
    Job level: 1 - 5 years of experience
    Location:
  • BUCHAREST
  • Updated at: 27.04.2024
    Remote work: On-site

    Company Description

    • La METRO Romania, sustinem afacerile independente prin cele 30 de magazine METRO si prin franciza LaDoiPasi. Sustinem afacerile locale prin oferirea de solutii multichannel diversificate si prin dezvoltarea unor relatii puternice si pe termen lung cu comerciantii cu amanuntul si clientii HoReCa.
    • Construim cariere de succes tnca din 1996, iar certificarea noastra de Angajator de Top confirma angajamentul nostru de a tmbunatati constant experienta colegilor nostri prin crearea unui mediu de lucru sigur si stabil, cu oportunitati de dezvoltare profesionala, inclusiv la nivel international.
    • #METROVIBE reflecta atmosfera de lucru prietenoasa si optimista! Suntem mereu cu zambetul pe buze, gata sa trecem tmpreuna prin orice provocare!
    • Suntem 4000 #METROCHAMPIONS si va invitam sa aflati mai multe si sa va alaturati echipei!

    Job Description

    Responsabilitati.

    • Supraveghezi si gestionezi implementarea si conformitatea cu reglementarile de sanatate si securitate ocupationala tn regiunea desemnata.
    • Supervizezi tntretinerea si inspectia echipamentelor si instalatiilor conform reglementarilor I.S.C.I.R.
    • Servesti drept principalul punct de contact pentru toate problemele de sanatate si securitate din regiune, colaborand cu autoritatile locale si agentiile externe dupa caz.
    • Mentii cunostinte actualizate despre reglementarile si cele mai bune practici de siguranta regionale, asigurand tmbunatatirea continua a standardelor de siguranta.

    Qualifications

    Pentru a avea succes tn acest rol vei avea nevoie de:

    • Diploma de licenta, studiile postuniversitare reprezinta un avantaj;
    • Un minim de 3 ani de experienta tntr-un rol similar, preferabil tntr-un mediu multinational.
    • Cunostinte solide despre reglementarile de sanatate si securitate ocupationala, legile muncii si standardele industriale.
    • Certificare tn sanatate si securitate ocupationala, cum ar fi OSHA, RSVTI sau similar.
    • Excelente abilitati organizationale si de leadership, cu capacitatea de a conduce sesiuni de formare tn mod eficient.
    • Bune abilitati de comunicare, atat scrise cat si verbale.
    • Capacitatea de a lucra tn echipa si de a gestiona multiple sarcini tntr-un mediu dinamic.
    • Competente tn utilizarea MS Office.
    • Disponibilitatea de a calatori.
    • Permis de conducere - categoria B;

    Additional Information

    Suntem pregatiti sa te rasplatim:

    • Masina de serviciu pentru zile de calatorie mai convenabile;
    • Masa si concediul sunt asigurate de noi prin tichete de masa si bonus de vacanta;
    • Sanatatea ta este o prioritate pentru noi, de aceea beneficiezi de asigurare medicala privata;
    • Performanta ta este rasplatita cu bonusuri;
    • Ai acces la consiliere psihologica, financiara si legala pentru tine si familia ta;
    • Primesti bonusuri de vacanta si cu ocazia sarbatorilor speciale (Craciun, Paste, 1 Iunie);
    • Primesti un bonus de recomandare pentru noi #METROCHAMPIONS tn echipa noastra;
    • Beneficiezi de reduceri la abonamente medicale si sportive;
    • Apreciem stabilitatea si o rasplatim cu zile suplimentare de concediu si bonusuri de loialitate;

    BUCURESTI,