Brand Manager

Angajator: Farmacia Dona
Domeniu:
  • Farmacie - Medicina
  • Marketing
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    Farmacia DONA este unul dintre cele mai apreciate nume in retailul farmaceutic din Romania, cu o reputatie solida construita în cei peste 30 de ani de activitate. În fiecare zi, în oricare dintre cele peste 320 de Farmacii DONA vei intra, vei fi întampinat cu atentie, grija, dar mai ales cu respect. La fel ca tine, peste 2,5 milioane de pacienti trec lunar pragul Farmaciilor DONA.

    Peste 2.500 de profesionisti în domeniul sanatatii lucreaza în Grupul DONA, cu totii fiind devotati unui scop comun, acela de a asigura servicii farmaceutice la cel mai înalt nivel calitativ.

    Alatura-te si tu echipei DONA!

    Cerinte

    Ce profil cautam:

    Studii superioare, preferabil cu specializarea Medicina/ Farmacie/ Marketing

    Experienta aferenta postului: 1-3 ani experienta intr-o pozitie similara si cunostinte de baza de marketing si trade-marketing

    Fluent in limba Engleza

    Nivel de expert in Microsoft Office: Excel, PowerPoint, Word, Outlook

    Experienta de management al proceselor si al fluxurilor de lucru, cunostinte solide de project management

    Experienta in managementul echipelor indirect subordonate

    Gandire strategica, proactivitate, solide abilitati de planificare si organizare, foarte bune abilitati de comunicare si de public speaking, persuasiune, inovativ

    Carnet de conducere si disponibilitate la deplasarile in teren pentru prezentarile de grup, aprox 40% din timp.

    Responsabilitati

    Care vor fi principalele responsabilitati:

    Dezvolta strategia de Marketing pentru produsele din portofoliul companiei si coordoneaza implementarea tacticilor

    Dezvolta si Implementeaza Calendarul de activitati de marketing din cadrul companiei, inclusiv planul campaniilor de marketing si strategia campaniilor tactice comerciale

    Analizeaza si seteaza / ajusteaza pretul produselor din portofoliu

    Dezvolta/ Actualizeaza catalogul de produse Sanvero cu identificarea competitiei relevante si a argumentelor de diferentiere

    Dezvolta prezentarile de produse pentru vizitele zilnice ale reprezentantilor, pentru prezentarile de grup si mesele rotunde, si pentru cursurile on-line

    Dezvolta prezentarile de produs pentru participarea la orice eveniment cu caracter stiinfic si medical (Congrese/ Conferinte/ etc)

    Planifica, organizeaza si coordoneaza participarea la diferite manifestari cu caracter stiintific (Congrese/ Conferinte/ Simpozioane)

    Contribuie la dezvoltarea si actualizarea Siteului Sanvero prin crearea si mentinerea la zi a continutului

    Sustine prezentarea produselor in cadrul sesiunilor de training de produs pentru echipa Sanvero si pentru echipele clientilor KA

    Sustine prezentari ale produselor in cadrul diferitelor actiuni Sanvero (mese rotunde, prezentari de grup, conferinte, etc).

    Alte informatii

    Ce oferim:

    O industrie interesanta, cu un mediu provocator care te va stimula sa crești ca profesionist!

    Impreuna, imbunatațim vietile in fiecare zi! Credem ca fiecare cariera este la fel de unica precum persoana care o anima si ii imputernicim pe colegii nostri sa iși atinga intregul potențial intr-o cultura caștigatoare, motivata de un scop puternic.

    Un salariu competitiv

    Beneficii excelente pentru angajați, cum ar fi: tichete de masa, tichete cadou card de reducere în farmaciile Dona, abonament Bookster; asigurare privata de sanatate, masina de serviciu, discount World Class, discount Therme etc

    Mediu de lucru profesionist și oportunitatea dezvoltării carierei in numeroase activitati si procese specifice jobului

    Activități de teambuilding și diverse evenimente cu scop de sudare si motivare a echipei.

    Descrierea companiei

    Sanvero Healthcare este o companie in plina dezvoltare ce oferă pietei din Romania suplimente alimentare și produse farmaceutice pentru întreaga familie.

    Produsele respecta cele mai inalte standarde de fabricatie si calitate (GMP), fiind produse de top in tarile lor de origine.

    Viziune:

    Sanvero Healthcare isi doreste sa sprijine sanatatea oferind solutii ce raspund tuturor cerintelor unui organism puternic, modern si capabil sa faca fata provocarilor secolului actual, produse ce au la baza experienta echipelor de cercetare – dezvoltare ale producatorilor si a profesionistilor in domeniu, cu expertiza medicala si farmaceutica.

    Valori:

    Onestitate: furnizam tot ce este mai bun in domeniul pentru oameni si ii informam constant, corect si complet.

    Cercetare: dezvoltam continuu produsele odata cu inovatiile in domeniu, oferind constant noutatile.

    Calitate: oferim solutii ce sunt la cele mai inalte standarde internationale de productie si cu validare stiintifica.

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (96)