Programator

Angajator: Aleph News
Domeniu:
  • Inginerie
  • IT Hardware
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Aleph News este o televiziune comercială din România, lansată la1 septembrie 2020.

    Este prima televiziune din România bazată pe conceptul de „social television”.

    Aleph News prezintă știri autohtone și globale cu un format de imagine atât 16:9, cât și 9:16, targetul acestui canal fiind publicul smart.

    Aleph News este prima televiziune lansată din seria de canale tematice ale trustului Aleph Media.

    Pentru a ține constant publicul conectat cu actualitatea, Aleph News este prezent la toți marii operatori de cablu din România: Orange, Telekom, Vodafone, RDS & RCS, INES, NEXTGEN, dar și în social media (Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn, YouTube), dar și pe site-ul alephnews.ro, unde transmisia live se poate vedea 24/7.

    Cerinte

    • Experiență solidă în dezvoltarea de aplicații software, cu accent pe prelucrarea video.
    • Cunoștințe avansate în programare folosind mediul de dezvoltare Visual Studio (C++ / C#) sy Python
    • Experiență în lucrul cu SDK-uri pentru componente hardware (Nvidia, BlackMagic)
    • Cunostinte de programare pentru comunicatrea pe retea (TCP/UDP)
    • Cunoștințe solide în utilizarea bibliotecii OpenCV pentru prelucrarea imaginilor.
    • Abilități excelente de analiză și de rezolvare a problemelor.
    • Capacitatea de a lucra autonom și de a gestiona întregul proces de dezvoltare de la început până la finalizare.
    • Grad universitar în domeniul informaticii sau al ingineriei software sau echivalent practic.

    Responsabilitati

    • Dezvoltarea și implementarea aplicației pentru controlul camerelor video, capturarea și procesarea semnalului A/V în timp real.
    • Folosirea SDK-urilor Blackmagic și Nvidia pentru a accesa și utiliza funcționalitățile acestora.
    • Utilizarea bibliotecii OpenCV pentru implementarea algoritmilor de prelucrare video.
    • Utilizarea protocoalelor TCP/IP (TCP/UDP sockets)
    • Optimizarea performanței aplicației și a algoritmilor pentru a asigura funcționarea în timp real.
    • Testarea, depanarea și documentarea codului dezvoltat.
    • Comunicarea și colaborarea directă cu utilizatorii pentru a înțelege cerințele și a oferi soluții eficiente și inovatoare.

    Alte informatii

    Beneficii:
    • Oportunitatea de a lucra la un proiect captivant avansat tehnologic

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Cluj Napoca, Timisoara,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (4)