Specialist Ofertare Energetica

Angajator: Electromontaj
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Electromontaj este o companie globală de construcții-montaj, cu sediul în România, cu proiecte în întreaga lume. Proiectăm, construim, transformăm şi menţinem infrastructura pentru distribuţia inteligentă a energiei electrice.

    Cerinte

    Bună,

    Bine ai venit pe pagina noastră.

    De peste 70 de ani Electromontaj este lider pe piața construcțiilor energetice din România. Proiectăm, construim, transformăm și menținem infrastructura pentru distribuția inteligentă a energiei electrice atât în România cât și în afara ei. Iar pentru aceasta avem nevoie de oameni talentați, pasionați de ceea ce fac care să ne ajute să ducem mai departe misiunea noastră: să furnizăm cele mai bune soluții pentru construirea infrastructurii necesare tranziției globale către energie sustenabilă.

    Dacă îți dorești să ne cunoști și să vii alături de noi, iată ce dorim de la tine:
    - Experiență în domeniul energetic;
    - Capacitatea de a analiza cerințele și specificațiile licitațiilor sau ale proiectelor pe care trebuie să le ofertăm;
    - Atenție distributivă;
    - Abilități de lucru în echipă;
    - Rezistență la stres
    - Gestionarea unui număr mare de proiecte;
    - Abilități de comunicare;
    - Cunoștințe solide despre stații electrice, linii electrice aeriene și subterane.
    - Cunoștințe de business și strategie;
    - Limba engleză – nivel mediu
    - Abilități de operare PC și analiza datelor (soft de devize)

    Responsabilitati

    Ne-ar plăcea să fii o persoană responsabilă, serioasă, atentă la detalii, astfel încât să ne bazăm pe tine pentru:

    - Urmarirea licitatiilor apărute pe site-ul de licitații publice SEAP, studierea eligibilitatii și probabilitatii de a participa la aceste licitații
    - Analiza și sinteza caietelor de sarcini, a documentației tehnice si economice pentru procedurile de achiziție postate pe platformele de licitație;
    - Intocmirea dosarelor de eligibilitate pentru licitațiile publice.
    - Preluarea si analizarea documentației tehnice de execuție a lucrării și întocmirea cererilor de ofertă tehnico-economică pentru achiziționarea materialelor, pieselor, subansamblurilor și echipamentelor aferente lucrărilor
    - Analizarea ofertelor primite de la furnizori din punct de vedere tehnic.
    - Realizarea devizelor de lucrări pentru activitățile de C+M si procurare echipamente;
    - Respectarea termenelor limită pentru depunerea ofertelor;
    - Verificarea corectitudinii prețurilor la elaborarea ofertelor și întocmirea ofertelor de preț pentru segmentul energetic în colaborare cu echipa de proiectare/design și achiziții;
    - Redactarea ofertelor comerciale conform cerințelor clientului și a politicilor companiei;

    Dacă te decizi să aplici, ar trebui să știi ca la noi, OAMENII sunt bunul cel mai de preț, INTEGRITATEA este piatra de temelie pentru toate celalalte valori cu care acționăm EFICIENT și căutăm să creștem pentru a EXCELA în tot ceea ce facem, astfel încât ceea ce lăsăm în urmă să îmbunătățească CALITATEA VIEȚII UMANE.

    Ne dezvoltăm în ritm rapid, și, dacă ești în căutarea unui loc de muncă în care să poți să îți dezvolți cariera, atunci acesta este locul potrivit pentru tine.

    Ne bucurăm să te anunțăm că, pe lângă alte beneficii, avem un program de lucru flexibil și ne începem weekend-ul mai rapid, cu program scurt în ziua de Vineri.

    Dacă ai ajuns aici, fă pasul final și aplică! Trimite CV-ul și una dintre colegele noastre faine din echipa de Recrutare te va contacta.

    Despre noi:
    Electromontaj este o companie tehnologică, înființată în 1949, cu sediul în România, cu proiecte în întreaga lume, lider pe piața construcțiilor energetice din România.
    Electromontaj proiecteaza, construiește, transformă și menține infrastructura pentru distribuţia inteligentă a energiei electrice și este o companie cu capital privat 100% autohton.

    Din Grupul Electromontaj fac parte companiile Emfor, Iproeb, Electrotehnica și Hidroconstrucția.
    Activitatea de producţie internă este organizată în puncte de lucru răspândite pe tot cuprinsul ţării, în unităţi de producţie proprii în Bucureşti (Fabrica de Stâlpi Zincați) şi în Câmpina (Fabrica de Cleme și Armături), precum și Stația de Testări pentru Stâlpi Electrici din București, una dintre cele mai mari din lume.
    Electromontaj are peste 2.000 de angajați.

    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov,

    Vezi job-uri similare (66)