Chief Accountant/Financial Controller

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SIMTEL Team active.

Vezi toate job-urile Chief Accountant/Financial Controller active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: SIMTEL Team
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 14.04.2024

    SIMTEL Team este unul dintre jucătorii importanţi în energie regenerabilă, automatizări industriale și telecomunicații. Lider în România în construcția și mentenanța centralelor electrice fotovoltaice, este din 2012 Partener oficial al ABB pentru automatizări, devenind cel mai bun integrator Telekom din România în 2016. Din 2021, SIMTEL Team s-a listat pe piața AeRO a Bursei de Valori București, intrând într-o nouă etapă în dezvoltare a companiei. SIMTEL Team și-a propus, încă din prima zi, să pună tehnologia în slujba naturii, pentru a construi un viitor verde pentru planetă, oferind în același timp companiilor eficiența energetică necesară pentru a-și desfășura activitatea în condiții optime.

    La Simtel credem foarte mult in potentialul oamenilor si ii sprijinim sa creasca si sa se perfectioneze. Incurajam diversitatea si suntem o organizatie deschisa si orientata spre invatare. Credem in spiritul de echipa, inovatie dar si in sustenabilitate si implicare sociala, valori care ne definesc ca si echipa.

    Cerinte

    University or master's degree in Finance / Economics.
    - Minimum 8 years of professional experience in accounting, reporting and taxation.
    - Proficient in MS Excel.
    - Strong knowledge and experience of IFRS.
    - Good English skills.
    - Very good analytical, problem-solving, and decision-making skills.
    - Initiative, proactive, and result-oriented person.
    - Very good experience in audit preparation and reporting.
    - Ability to work in a team.

    Responsabilitati

    - Collect, check, control, and register accounting/financial data.
    - Support the activity of the Financial Director through weekly and monthly reports.
    - Provide the Financial Director with all the necessary information for managerial decisions in relation to the company's shareholders, clients, suppliers, banks, or other legal entities in accordance with the financial legislation in force.
    - Analyze the financial data and prepare financial statements (balance sheets, income statements, Stock Exchange reports, others) and other reports.
    - Transmit timely and accurate monthly/yearly financial statements.
    - Preparing monthly statements of VAT, profit tax, payroll and other taxes.
    - Prеpare spеciаl rеports to manаgemеnt, at the request.
    - Back-up for the Financial Director when needed.

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Zile libere suplimentare
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (31)