Contabil - Junior

Angajator: Schurter Electronic Components
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Productie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 0 - 1 an experienta
    Orase:
  • Ilfov
  • Ploiesti
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Completarea formularului de cont nou pe hipo.ro dureaza doar 2 minute sau puteti importa datele din Linkedin sau Facebook pentru a rezolva si mai rapid.

    SCHURTER has been successfuly active in the global electronics industry since 1933. In the agile market environment, Schurter has repeatedly succeeded in mastering challenges and achieving continuous improvements.
    We focus on industrial electronics, medical technology, automotive technology, data and comunication and energy technology.
    Our values are integrity, courage and responsibility.

    Cerinte

    Absolvent studii superioare
    Certificare contabil
    Engleza - nivel mediu/avansat
    SAP - constituie avantaj
    CIEL
    Cunostinte PC

    Responsabilitati

    Asigura respectarea legii contabilitatii la nivel de firma
    Efectueaza activitatea compartimentului contabilitate
    Raspunde de activitatile de casierie
    Asigură întocmirea documentelor justificative privind operaţiile contabile
    Urmăreşte înregistrarea cronologică şi sistematică în contabilitate a tuturor operaţiilor patrimoniale
    Exercită controlul preventiv privind legalitatea operaţiunilor
    Asigură controlul înregistrărilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor şi exactitatea acestora
    Asigură întocmirea registrelor contabile în conformitate cu legislaţia în vigoare
    Intocmeste situatii si rapoarte specifice (rezultate financiar-contabile) la solicitarea superiorului ierarhic cu respectarea stricta a termenelor stabilite

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Abonament medical
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Laptop
    • Tichete de masa
    • Tichete cadou

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Ilfov, Otopeni,

    Aplica fara CV
    Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (13)