Responsabil Achiziții/Cumparari

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile KreativeHR Services active.

Vezi toate job-urile Responsabil Achiziții/Cumparari active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Angajator: KreativeHR Services
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Caracal
  • Actualizat la: 14.04.2024

    Kreativehr este o agenție de recrutare si selecție, cu capital autohton! Misiunea noastră este să formăm echipe de succes și să îmbunătățim mediul de afaceri din România, prin servicii de resurse umane de calitate. Cu pasiune, inovație și învățare continuă, servim clienții și candidații noștri pentru a promova starea de bine și dezvoltarea profesională. Identificam specialistul potrivit, pentru partenerii noștri de business, acoperind cele mai căutate industrii: Inginerie, Finanțe-Bănci, IT&C, Sales & Marketing, BPO/SSC.

    Cerinte

    Coordonăm un proces de recrutare pentru rolul de Responsabil Achiziții pentru biroul din Caracal pentru clientul nostru, artizani de calitate pentru produse gustoase si naturale pentru consumatorii de carne și produse din carne, servicii dedicate, cu valoare adăugată.

    Obiectivul rolului: asigurarea unei gestiuni eficiente a resurselor, contribuind astfel la succesul și eficiența generală a companiei. Acest rol necesită o abordare strategică, abilități de negociere, o bună înțelegere a pieței și o comunicare eficientă între diferitele părți implicate.

    Cerințe:

    • Experiență: Minim 3 ani de experiență în achiziții, preferabil într-un mediu corporativ.
    • Educație: Studii superioare în domeniu relevant (ex: Economie, Administrarea Afacerilor).
    • Abilități: Negociere, planificare, analiză și comunicare eficientă.
    • Competențe IT: Cunoașterea pachetului Office și a sistemelor de gestiune a achizițiilor.
    • Limbă: Cunoașterea limbii engleze la un nivel avansat

    Responsabilitati

    • Gestionarea Achizițiilor pentru uz intern: Identificarea și achiziționarea produselor necesare, asigurându-te că acestea respectă standardele de calitate și bugetul alocat.
    • Negocierea Contractelor: Negocierea termenilor și condițiilor cu furnizorii, pentru a obține cele mai competitive prețuri de achiziție.
    • Colaborare Internă: Lucrul îndeaproape cu diverse departamente pentru a înțelege și satisface cerințele specifice.
    • Evaluarea și Dezvoltarea Furnizorilor: Identificarea și evaluarea potențialilor furnizori noi, menținerea relațiilor curente și îmbunătățirea continuă a lanțului de aprovizionare.

    Alte informatii

    Ce se oferă:
    • Un mediu de lucru profesionist și dinamic.
    • Oportunități de dezvoltare și creștere profesională.
    • Pachet salarial competitiv și beneficii.

    Aplica fara CV
    6000 - 9000 RON NET / luna
    Caracal, Job national