Electrician / tehnician mentenanta

Angajator: CJR Renewables
Domeniu:
  • Constructii
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Satu-Mare
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    CJR Renewables is a global service provider, offering full EPC/BoP/BoS solutions in the renewable energy sector, operating across all project implementation processes.

    Cerinte

    Cerintele noastre sunt:

    >>Studii medii in domeniul electroenergetic sau calificare profesionala in domeniu;

    >>Certificare ANRE (grad II B);

    >>Permis de conducere cat. B;

    >>Minim 2 ani de experienta.

    Responsabilitati

    Principalele tale responsabilitati sunt:

    >>Monitorizarea și întreținerea echipamentelor electrice și mecanice în cadrul parcului fotovoltaic;

    >>Asigurarea întreținerii preventive și corective a echipamentelor electro-mecanice;

    >>Analiza, detectarea și rezolvarea anomaliilor echipamentelor parcului fotovoltaic;

    >>Verificarea și întreținerea regulată a panourilor solare, inversoarelor și altor componente ale sistemului fotovoltaic;

    >>Asigurarea respectării normelor de siguranță și a reglementărilor în vigoare în timpul intervențiilor de mentenanță;

    >>Intocmirea de rapoarte de mentenanta, informarea conducerii asupra oricărei probleme apărute în desfăsurarea activitătii;

    >>Coordonarea cu echipa de operare pentru a asigura disponibilitatea optimă a parcului fotovoltaic;

    >>Răspuns rapid și intervenție în caz de avarii sau situații de urgență pentru minimizarea timpului de inactivitate;

    >>Interpretarea de scheme electrice si modificari aduse acestora conform modificarilor aparute pe teren.

    Alte informatii

    Oferim:

    >>Traininguri de specializare pe echipamentele existente;

    >>Autoturism si combustibil asigurat;

    >>Telefon;

    >>Unelte si echipamente de protectie;

    >>Cazare si diurna pentru deplasari;

    >>Ore de weekend platite suplimentar.

    Salariu

    1000 - 1500 EUR

    Beneficii

    • Training-uri
    • Decontarea transportului
    • Plata / compensare ore suplimentare
    • Petreceri/evenimente companie
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Masina de serviciu

    Baia Mare, Oradea, Satu-Mare, Job national

    Baia Mare, Oradea, Satu-Mare,