Inginer vanzari cu limba spaniola

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile SalesConsulting active.

Vezi toate job-urile Inginer vanzari cu limba spaniola active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: SalesConsulting
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Cluj Napoca
  • Actualizat la: 04.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Sales Consulting activates on the HR market since 1998, having a national coverage in several areas of expertise: recruiting and selection assessment center HR market mapping/due diligence projects, personnel leasing, payroll.

    Sales Consulting has 2 fully operational branches: Cluj-Napoca (also the head-office) and Bucharest.
    We are developing various projects (Recruitment, Training and Consultancy) in some of the most varied type of industries:
    - AUTOMOTIVE/PRODUCTION/ENGINEERING (Specialists and Middle & Top Management positions)
    - OUTSOURCING (BPO/SSC/CC)
    - IT & C (C++, C#, .NET, Java, Linux etc)
    - FMCG (sales & purchasing positions; all levels)
    - PHARMA (all levels)

    Cerinte

    • Dezvoltarea și menținerea unei cunoștințe solide despre Sistemele și Soluțiile de Proces (PSS) și produsele altor Unități de Afaceri și aplicații industriale.

    • Analiza cererilor de ofertă ale clienților (RFQ - Request For Quote) pentru propuneri de proiecte, ridicarea și rezolvarea oricăror întrebări.

    • Pregătirea ofertelor pentru Acorduri de Servicii pe Termen Lung și emiterea reînnoirilor în termenul stabilit.

    • Arhitectura soluțiilor în timpul fazei de urmărire și propunere, definind soluții inovatoare și eficiente pentru a se potrivi cerințelor clienților.

    • Responsabil pentru generarea tuturor documentelor de propunere a proiectului (Lista de Materiale, Tabel de Conformitate, Arhitectura Sistemului, Soluția Tehnică și Propunerea Comercială) folosind diverse instrumente de propunere, asigurând acuratețea și completitudinea estimărilor financiare.

    • Colaborarea, comunicarea și alinierea activităților cu echipele locale de vânzări PSS din Europa și departamentele Integrated Solutions Center Cluj pentru a înțelege nevoile și cerințele clienților.

    • Organizarea și/sau participarea la întâlniri interne de inițiere și revizuire a propunerilor; raportarea asupra sarcinilor asignate și asumarea deplină a acțiunilor atribuite.

    • Lucrul cu echipa de vânzări PSS din Europa pentru a emite mai multe propuneri în paralel.

    • Flexibilitatea de a călători la sediile clienților, precum și la alte birouri europene ale Emerson pentru întâlniri de inițiere, clarificări, sondaje de teren, dezvoltare și revizuire a propunerilor, conform strategiilor de vânzare și propunere convenite.

    • Respectarea metodelor de lucru corecte, procedurilor și instrumentelor.

    • Suport pentru dezvoltarea inginerilor juniori prin formare tehnică și procese de lucru.

    • Respectarea valorilor etice ale Emerson Automation Solutions în orice moment.

    Responsabilitati

    • Limba spaniolă și limba engleză la nivel intermediar avansat (scris și vorbit).

    • Cunoașterea unei a doua limbi europene este considerată un avantaj.

    • Studii universitare în domeniul ingineriei, preferabil: Automatizare, Electric, Telecomunicații.

    • Experiență de 2+ ani într-o poziție similară într-un mediu comercial sau de inginerie (suport clienți, suport vânzări, vânzări tehnice, inginer aplicații).

    • Experiență în Telecomunicații, Automatizare sau Inginerie Electrică.

    • Buna cunoaștere a proceselor industriale sau a controlului și instrumentației de proces reprezintă un avantaj în comunicarea de afaceri.

    • Cunoștințe avansate ale aplicațiilor MS Office.

    • Abilități de scriere tehnică, atenție la detalii și abilitatea de a lucra cu precizie.

    Beneficii

    • Al 13-lea salariu
    • Prime ocazii speciale (ex: Paste, Craciun, 8 mar etc)
    • Abonament medical
    • Asigurare de viata
    • Decontarea transportului
    • Catering / decontarea mesei de pranz
    • Zile libere suplimentare
    • Petreceri/evenimente companie
    • Tichete de masa
    • Tichete de cresa

    Cluj Napoca,

    Vezi job-uri similare (9)