Inginer proiectant drumuri

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    •Absolvent(a) Facultatea de Cai Ferate, Drumuri si Poduri
    •Experienta minim 3 ani in proiectare in constructii si urmarirea lucrarilor;
    •Cunostinte bune de operare PC (Word, Excel, Access);
    •Cunostinte solide de utilizare a softurilor specifice de proiectare (Civil3D, ARD, Midas, etc.)
    •Cunoasterea limbii engleze (scris, citit, vorbit).
    •Capacitatea de a lucra pe proiecte cu respectarea termenelor limita impuse de acestea
    •Capacitate de analiza si sinteza, bune abilitati de organizare, atentie la detalii
    •Abilitati foarte bune de comunicare, abilitati de lucru atat individual cat si in echipa
    •Permis de conducere categoria B, disponibilitatea de a calatori in interes de serviciu;

    Responsabilitati

    •Realizeaza documentatia proiectelor de infrastructura, drumuri si poduri, intocmirea planurilor tehnologice de executie, montaj si a graficelor de executie.
    •Intocmeste, verifica si urmareste derularea proiectelor
    •Elaboreaza solutii economice, tehnice si tehnologice pentru proiectele alocate, intocmeste caietele de sarcini,
    •Analizeaza caietele de sarcini functionale si cererile de prestatii primite de la clienti
    •Intocmeste rapoarte de lucru si situatii de lucrari;
    •Intocmeste antemasuratori.

    Alte informatii

    Ce oferim:

    •Mediu de lucru plăcut;
    •Decontarea transportului (STB/METROREX si masina personala) de la domiciliu la locul de munca si retur, in cunatum de 300 lei lunar;
    •30 zile concediu;
    •Asigurare de sanatate;
    •Cursuri de pregatire personala, s.a

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (101)