Service Desk Technical Support

Angajator: Trenkwalder Romania
Domeniu:
  • Customer support - Client service
  • Inginerie
  • IT Software
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024
    Remote work: Hybrid

    Puteti aplica la acest anunt doar prin crearea unui cont pe hipo.ro, fara sa va creati si un CV.

    Noi suntem Trenkwalder, unul dintre cei mai puternici jucători ai pieței de HR din Europa Centrală și de Est. Atât obiectivele noastre, cât și acțiunile, vorbesc despre oameni, povești de succes și o piață a forței de muncă mai bună.

    Unde ne găsești:

    Sediul nostru din București:
    Calea Griviței nr. 82-98, Sector 1, București, Cod Poștal 010705

    Cerinte

    Cautam un absolvent de profil tehnic, cu 1-3 ani de experiență, pentru un rol de Support Software Engineer în cadrul unei companii austriece care oferă soluții inteligente de automatizare.

    Trebuie sa ai noțiuni de baza/medii de Linux și SQL și să vorbești limba engleză la nivel mediu spre avansat (B2 - C1)

    Care vor fi activitățile tale?

    - Vei contribui la operațiunile zilnice ale depozitelor automatizate ale clienților din întreaga lume;
    - Vei oferi sugestii de optimizare, consultanță și vei gestiona întrebările tehnice ale clienților;
    - Vei lucra zilnic împreună cu diverse departamente și specialiști;

    Responsabilitati

    Ce oferim?

    - Salarizare in functie de experienta la care se adaugă diferite beneficii;
    - Training 2 luni in Austria;
    - Suport continuu;
    - Oportunitatea de a lucra in sistem hybrid;
    - Oportunitatea de a lucra în cadrul unei echipe cu renume pe piața din Austria;

    Beneficii

    • Bonus de performanta
    • Abonament medical
    • Asigurare medicala
    • Training-uri
    • Cursuri
    • Program de lucru flexibil
    • Laptop
    • Telefon mobil
    • Tichete de masa

    Hybrid

    BUCURESTI,

    Hybrid

    Vezi job-uri similare (834)