Tax Specialist/Specialist Taxe

Angajator: Dertour
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    Dertour aduce in Romania promisiunea unei oferte variate de produse turistice, a sigurantei si, nu in ultimul rand, a calitatii germane.

    Parte a grupului german REWE, Dertour a preluat in septembrie 2019 activitatile de turism ale Grupului Eurolines,

    Grupul REWE functioneaza din 1927 si este astazi al patrulea angajator din Germania. Are o cifra de afaceri de 61 miliarde de euro, 360.000 angajati si 10.000 puncte de vanzare.

    Grupul DER Touristik a fost fondat in 1917 si reprezinta divizia de turism a Grupului REWE. Are o cifra de afaceri de 6 miliarde de euro, 10.500 angajati si 2.800 agentii.
    Este prezent in 16 tari din Europa, incluzand Romania, si are peste 10 milioane de clienti anual.

    Cerinte

    ​Cautam un Specialist Taxe talentat care sa lucreze in departamentul financiar/contabilitate.

    Candidatul ideal este un profesionist analitic, orientat catre detalii, caruia îi place sa rezolve probleme diverse legate de taxe.

    - Cunostinte solide privind fiscalitatea;
    - Studii superioare in contabilitate, finante sau in domenii conexe;
    - Experienta de minim 3 ani pe un post similar sau intr-o companie Big 4;
    - Cunostinte de limba engleza – nivel mediu;
    - Foarte bune abilitati de operare in Microsoft Office (Excel);
    - Capabil sa respecte dead-line-uri;
    - Capacitate de a evalua si de a lua decizii;
    - Planificat, organizat, atent la detalii.

    Responsabilitati

    - Intocmirea si verificarea declaratiilor fiscale lunare (ex. D300, D394, D390, SAF-T, Ro-efactura, etc.);
    - Verificarea jurnalelor de cumparare si vanzare;
    - Suport permanent privind spetele cu care societatea se confrunta;
    - Revizuirea dosarului preturilor de transfer;
    - Comunicarea intre societate si autoritatile fiscale/audit.

    Alte informatii

    Beneficii:

    - Abonament medical la o clinica privata;
    - Tichete de masa;
    - Tarife preferentiale pentru vacantele proprii;
    - Abonament Bookster, cea mai mare biblioteca corporate;
    - Coffee/Tea Corner.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Aplica fara CV
    Hybrid

    Vezi job-uri similare (83)