EXPORT MANAGER (Bulgaria, Germania, Ungaria, Franta, Moldova)

Angajator: Klintensiv
Domeniu:
  • Vanzari
  • Tip job: full-time
    Nivel job: peste 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    S.C. Klintensiv S.R.L. este o companie producătoare de agenți destinați curățării și igienizării de spații și suprafețe din domeniul medical și nu numai. Portofoliul companiei cuprinde produse biocide, produse destinate igienei corporale, produse de curățenie pentru zona HoReCa, produse cosmetice.

    Cerinte

    - Absolvent/a studii superioare (avantaj pentru absolventii de marketing sau management);
    - Disponibilitate de deplasare interna si internationala.
    - Abilitati de negociere in comert international;
    - Cunostinte solide privind comertul international;
    - Focus ridicat asupra rezultatelor și eficienței proceselor;
    - Excelentă capacitate de luare a deciziilor;
    - Experienta profesionala in mediul international minim 5 ani;
    - Nivel avansat de comunicare și scriere în limba Engleză
    - Posesor permis de conducere – categoria B.

    Responsabilitati

    - Analizeaza permanent piata, preturile practicate, solutii alternative, caracteristici tehnice inovative;
    - Efectueaza periodic analize pentru identificarea celor mai bune solutii de dezvoltare a pietelor si a portofoliului de clienti si pentru atingerea obiectivelor;
    - Cunoaste foarte bine produsele companiei, datele din fisele tehnice si beneficiile acestora si este capabil sa le prezinte clientilor potentiali;
    - Urmareste atragerea permanenta de clienti ( distribuitori);
    - Negociaza cu partenerii externi contractele de vanzari, conform politicii companiei;
    - Mentine relatii de colaborare cu partenerii externi si se documenteaza in vederea identificarii de noi oportunitati pentru dezvoltarea business-ului;
    -Asigura colaborarea si comunicarea interna cu departamentele implicate in procesele de vanzare export (productie, logistica, marketing, etc);
    - Raspunde de intocmirea documentelor de livrare (facturi fiscale in conformitate cu acordurile incheiate cu clientii) si incasari.
    - Este responsabil pentru indeplinirea obiectivelor lunare si anuale;
    - Cunoaste obiectivele companiei si actioneaza in directia atingerii acestora, propunand spre aprobare strategia de vanzare la export.
    - Intocmeste periodic materiale de sinteza (rapoarte, statistici) si de prezentare (bugete estimative);

    Alte informatii

    - pachet salarial motivant ;
    - mediu de lucru placut si profesionist, posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.

    Hybrid

    Aplica fara CV
    Hybrid

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (80)