Inginer Decontare

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile leoHR active.

Vezi toate job-urile Inginer Decontare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Inginerie active pe Hipo.ro

Angajator: leoHR
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Inginerie
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 10.01.2024

    leoHR furnizeaza servicii de selectie si recrutare specializata, livreaza servicii si strategii in zona de retentie prin serviciul star – Stay Interview: stayIN, servicii de consultanta in managementul resurselor umane, precum si servicii de formare profesionala / training.

    Cerinte

    Pentru clientul nostru, companie de constructii civile, drumuri si retele edilitare cautam Inginer Decontare in Bucuresti.

    • absolvent studii superioare;
    • cunoștințe Windev, Excel;
    • cunoașterea legilor și a normelor de aplicare;
    • persoana responsabila, ordonata, atenta la detalii;
    • spirit de echipa;
    • capacitate de comunicare și coordonare;
    • experiența în activități similare constituie avantaj;
    • disponibilitate de vizitare șantiere.

    Responsabilitati

    • studierea documentației de execuție;
    • introducerea/încadrarea articolelor de deviz in programul specializat - Windev;
    • menținerea relației cu beneficiarul - atât Autoritate Contractanta cat si diriginte;
    • realizarea analizei comparative a ofertelor primite de la furnizori;
    • întocmirea devizelor oferta după antemăsurători si a devizului general pentru investiție;
    • cunoașterea legislației in vigoare;
    • întocmirea situațiilor de plata, NCS-uri, NR-uri, întocmirea si urmărirea dosarului de decontare pana la aprobarea facturii;
    • urmărirea dispozițiilor de șantier, transpunerea acestora in devize si situații de lucrări;
    • verificarea proiectului, verificarea corespondențelor cu studiul de fezabilitate, întocmirea solicitărilor de clarificări proiectantului pentru diverse concordanțe și elaborarea documentației de justificare privind eventualele diferențe;
    • suport tehnic colegilor din execuție;
    • elaborarea proceselor verbale de trasabilitate pentru situația de lucrări când este cazul.

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI, Ilfov, Ploiesti,

    Vezi job-uri similare (109)