STIVUITORIST - BUCURESTI

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile Consolight active.

Vezi toate job-urile STIVUITORIST - BUCURESTI active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Achizitii - Logistica - Aprovizionare active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Constructii active pe Hipo.ro

Angajator: Consolight
Domeniu:
  • Achizitii - Logistica - Aprovizionare
  • Constructii
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 15.06.2023
    Scurta descriere a companiei

    CONSOLIGHT – conectati la viitor

    Ne-am dezvoltat alaturi de tine

    Ne mandrim cu faptul ca suntem o companie cu 100% capital privat românesc, un bun exemplu de antreprenoriat de succes, devenind, în cei 26 de ani de activitate, lider si jucator strategic în distribuția de materiale și echipamente electrice profesionale.

    Prin initiativa, determinare, perseverenta si viziune CONSOLIGHT a trecut de la un business mic de distribuție la unul dintre cele mai cunoscute branduri de pe piata de solutii electrice complete, propunandu-si o cifra de afaceri de peste 75 de milioane de euro in 2023.

    Cerinte

    Cerinte post:
    • Atestat ISCIR - stivuitorist;
    • Absolvent(a) studii medii / scoala profesionala.
    • Experienta in sisteme WMS – este un avantaj important;
    • Experienta intr-un depozit de materii prime si materiale, constituie un avantaj.
    • Persoana responsabila, corecta, onesta si muncitoare;
    • Atenție către detalii;
    • Disponibilitate și abilitate de a învăța lucruri noi
    • Corectitudine, seriozitate, atitudine principială în relațiile cu oameni

    Responsabilitati

    • Participa activ la operatiunile de descarcare/receptie a marfii in baza documentelor de livrare cu care sosesc produsele comandate in depozitul firmei;
    • Participa activ la operatiunile de pregatire si incarcare a marfii din depozitul firmei;
    • Participa la toate miscarile de marfa in depozit (transferuri intre locatii, receptii, pregatire pentru livrare, coletare, despachetare) pe care le efectueaza cu scannerul
    • Respecta cu strictete politicile WMS de asezare si coletare a marfii la raft
    • Semnaleaza imediat sefului de depozit orice problema pe care o intampina si solicita indicatii cu privire la modalitatea de rezolvare; nicio sarcinia cu probleme nu se va opera/inchide decat dupa ce s-au primit indicatii precise cu privire la rezolvare:
    • Este raspunzator pentru terminalul mobil și motostivuitorul din dotare
    • Anunta seful de depozit de indata ce descopera diferente de stoc si solicita corectia prin inventar;
    • Verifică și întreține starea tehnică a motostivuitoarelor din dotarea companiei, aducând la cunoștința șefului de depozit orice defecțiune, avarie etc.
    • Respectă prevederile Regulamentului intern, a legislației în domeniu, procedurile de lucru, precum și celelalte reguli și regulamente existente în companie.
    • Se comportă diplomat, politicos, amabil, primitor cu toate persoanele cu care întră în contact;

    Alte informatii

    • Salariu motivant, tichete de masa ( 25 lei / zi)
    • Program L-J: 08:00-17:00, V: 08:00-15:30
    • Asigurare medicala privata dupa 6 luni de vechime neîntreruptă in cadrul societatii;

    Locatie:
    Bucuresti, Bd. 1 Decembrie 1918, nr 1 G - incinta Faur

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI, Afumati,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (49)