Expert contabil

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
  • BUCURESTI
  • Actualizat la: 27.04.2024

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Aceste criterii sunt esențiale pentru angajator în procesul de selecție a candidaților:

    Cunostinte engleză avansat – la nivel conversational
    Peste 2 ani de experiență în Financiar / Contabilitate
    Experienta utilizare Excel
    De preferat sa provina din firme de Contabilitate si sa aiba experienta cu tranzactii intrcomuntare, in general cu investitori straini

    Responsabilitati

    Descrierea postului

    In calitate de Expert contabil veti tine evidenta contabila a clientilor din portofoliu, intocmirea declaratiilor fiscale si a rapoartelor de management sau analize financiare. Este necesar sa aveti o experienta intre 2-3 ani in practica si sa fiti motivat in gestionarea unui portofoliu de clienti, oferind suport direct managerilor sau partenerilor din departament.

    Responsabilitatile dumneavoastra includ:

    evidenta inregistrarilor contabile
    stabilirea si respectarea termenelor limita stabilite conform conditiilor contractuale
    intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale
    intormirea si reviziurea balantei de verificare
    intocmirea situatiilor financiare
    intelegerea rapida a nevoilor mereu in schimbare ale clientilor si punerea in practica a celor mai bune solutii pentru implementarea acestoraCerinte:
    Licența și/sau master în economie cu accent pe Contabilitate/ expert contabil stagiar sau licentiat;
    Experiența profesionala de cel puțin 3 ani intr-o firma de contabilitate;
    Abilitati analitice si numerice bune;
    Cunostinte avansate MS Office;
    Cunoașterea standardelor de contabilitate din Romania;
    Engleza scrise și vorbite avansat;
    Abilitati analitice si abilitati organizationale;
    Experienta in softuri de Contabilitate/ERP;

    Alte informatii

    Ce oferim :

    pachet salarial motivant cu evaluare anuala
    zile suplimentare de concediu de odihna
    ultima vineri din luna este zi scurta posibilitate de lucru in telemunca (maxim 1 saptamana pe luna)
    bonusuri de performanta si fidelitate
    oferim oportunitati de dezvoltare profesionala si personala, training-uri de specilitaate organizate intern si extern
    teambuilding, iesiri cu colegii, sustinem practicarea sportului
    abonament Bookster

    BUCURESTI,

    Aplica fara CV
    BUCURESTI,

    BUCURESTI,

    Vezi job-uri similare (131)