Economist costuri, controlling – Hunedoara

Acest job nu mai este activ!

Vezi toate job-urile ABC Human Capital active.

Vezi toate job-urile Economist costuri, controlling – Hunedoara active pe Hipo.ro

Vezi toate job-urile in Contabilitate Finante active pe Hipo.ro

Angajator: ABC Human Capital
Domeniu:
  • Contabilitate Finante
  • Tip job: full-time
    Nivel job: 1 - 5 ani experienta
    Orase:
  • Hunedoara
  • Actualizat la: 08.02.2024

    ABC Human Capital este urmarea fireasca a experientei castigate de fondatorul companiei, in acest domeniu vast, complex, provocator, in continua miscare si schimbare al resurselor umane.
    Anul 2005 a reprezentat momentul concretizarii unui ideal: fondarea unei agentii de recrutare si executive search ce pune la dispozitia clientilor sai atat consultanta in recrutare si headhunting, precum si intreaga gama de servicii aferente capitalului uman.
    Adaptam cu succes noile tendinte din domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri.
    Activitatea noastra se traduce in solutii inteligente bazate pe baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si headhunting.

    Cerinte

    Cunostinte de limba engleză avansat
    Peste 2 ani de experiență în Financiar / Contabilitate
    Experienta utilizare Microsoft Office si, de preferat, SAP
    Responsabilitate si punctualitate

    Responsabilitati

    Proprietar proces SAP modul Costuri (CO);
    - elaboreaza Bugetul Anual de Venituri si Cheltuieli pe baza analizelor proprii a datelor de prognoza si a elementelor de fundamentare primite de la celelalte compartimente din societate;
    - intocmeste lunar planurile de costuri de productie;
    - urmarirea modului de incadrare a sectiilor de productie in privinta productiei realizate si
    - stabilirea de masuri concrete si eficiente pentru imbunatatirea costurilor de productie in special si a activitatii economico-financiare in general;
    - urmarirea indeplinirii programelor de masuri pentru reducerea costurilor si cresterea
    - rentabilitatii produselor;
    - intocmirea zilnica a costurilor de productie- Daily Report
    - intocmirea saptamanala a raportului operational al societatii- Weekly Report
    - Intocmirea rapoartelor lunare care se cer la nivel de Corporatie :
    - Financials and Operational KPIs
    - Cost Benchmarking Information ( GCB )
    - Forecast Review
    - Intocmirea raportului de analiza lunara la nivel de Corporatie - Bussines Area Review;
    - respectă Codul de conduită profesională al Grupului de firme din care face parte Societatea;
    - realizarea la timp a obiectivelor şi îndatoririlor încredinţate;
    - îndeplineşte şi alte sarcini la solicitarea sefului ierarhic superior;
    - răspunde de calitatea şi corectitudinea lucrărilor efectuate;
    - răspunde în faţa şefului direct pentru orice atribuţii încrediţate;
    - raspunde de repartizarea judicioasa a fortei de munca inclusiv gestionarea si controlul orelor suplimentare la personalul din subordine;
    - efectuarea analizei economico-financiare a activitatii societatii lunar, trimestrial, semestrial si anual;
    - intocmirea lunara a raportului de date primare necesar pachetului de raportare BPM
    - reconcilierea costurilor cu rezultatele financiar-contabile;

    Alte informatii

    Beneficii:
    Companie multinationala, stabila, ce confera siguranta locului de munca
    Posibilitati reale de dezvoltare a carierei
    Tichete de masa
    Prime si bonus-uri

    Aplica fara CV
    Deva, Hunedoara, Simeria,